Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Už vidim jak z ČEZu vymáháš peníze za smazání celoživotní práce
ja oslavim den ked vymiznu pocitace zalozene na systeme DISK -> RAM a ostane len system s RAM...To je blbost. Paměti s vysokou kapacitou vždycky budou pomalejší než paměti stavěné na rychlost. Takže pokud by to výrobci zařídili po vašem, zaplatíte za to rychlostí počítače. To je jako kdybyste chtěl, aby CPU nemělo paměti cache, protože už má RAM.
To je jako kdybyste chtěl, aby CPU nemělo paměti cache, protože už má RAM.To je částečně chybný předpoklad, cache je v CPU proto, že je hlavní RAM od procesoru "daleko" a používá pomalé spojení a technologie hlavní RAM potřebuje část cyklů na obnovu dat. Kdyby to bylo integrovaný v CPU a technologií SRAM s nějakým vylepšeným řadičem, tak cache potřeba nebude. Limitace rychlosti by byla jen ve velké energie (PS jedni moji tři exempláře mají operační paměť tvořenou SRAM
Ony tu paměť vyrábějí jiné firmy a fabriky/linky než co vyrábějí ty SoCíky.To se za 10-20 let může změnit, ale jinak dobrej postřeh.
ja oslavim den ked vymiznu pocitace zalozene na systeme DISK -> RAM a ostane len system s RAM...Takové počítače už se masově vyráběly, není to ani tak dávno - nějakých 7 let zpátky? Prodaly se jich miliony. Měly jednu krásnou vlastnost - binárky už byly v paměti, takže spuštění programu se neprovádělo jako dnes přenesením všech relevantních dat z disku do paměti a spuštěním kódu, ale prostě se jenom do IP registru (nebo jak se u té Motoroly jmenuje) zadal vstupní bod programu a už to fičelo. Byly tam další vychytávky - třeba filesystém nebyly klasické soubory / adresáře, ale databáze. V současné době už se bohužel nevyrábí, jsou z největší části nahrazeny v tomto směru "primitivním" Linuxem. A teď kvízová otázka za 5 bodů - o jaké počítače se jedná?
Já se vůbec nedivím, kolik existuje "konzervativců" pracujících na 32bitech...To ja se divim. Jakou to ma vyhodu provozovat tu smejdarnu na 64 bitovem procesoru?
64b kernel + 32b userspaceU userspace budiz.
s flashováním BIOSu nemám zkušenostiTak se to nauč
Tiskni
Sdílej: