Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
TuxRadar vydal článek porovnávající Android, iPhone, Palm Pre a Maemo. Dočtete se o hardwarové i softwarové výbavě a o tom, jak si stojí 3 na Linuxu založené alternativy oproti iPhone. Podtrženo a sečteno si Linux na mobilním trhu vytvořil solidní postavení a přináší oblíbené aplikace z desktopů v jejich mobilních variantách, a to vše za podpory živé a rostoucí komunity vývojářů.
Tiskni
Sdílej:
Lidi ho prostě chtěj.
Asi tak. Jednoduše keeping up with the Joneses.
Nevím, možná jsem výjimka, ale k výběru telefonu jsem přistupoval čistě pragmaticky. Protože na telefon nemám příliš vysoké nároky co do šířky spektra funkcí, chtěl jsem telefon s 1) co nejlepší uživatelskou přívětivostí, 2) co nejširším výběrem kvalitních aplikací a ideálně 3) dobrým přehrávačem, abych případně mohl zahodit svůj původní MP3 přehrávač. A v těchhle směrech IMHO(!) nic lepšího než iPhone není.
Nejdřív jsem zvažoval N900 (geek factor by opravdu vysoký :-p ale dřív nebo později se onosí a myšlenka, že bych pro to mohl něco prgat, mě taky později pustila), pak Nexus One (po HW stránce imho povedený kus, ale Android Market přeci jen tehdy nebyl -- a imho zatím ještě pořád není -- tam, kde je AppStore a navíc se u nás pořád nedají stahovat placené aplikace), ale nakonec padla volba na iPhone.
Rozhodně to pro mě není srdeční záležitost, je pár věcí (převážně uměle vynucených omezení), co mě na něm více či méně vytáčejí, a umím si představit, že můj příští telefon už na iOS nepojede, ale v tuto chvíli je to pořád telefon s, dle mého názoru, nejvyladěnějším OS a nejlepší podporou vývojářů, což je pro mě v tuto chvíli rozhodující.
Nevím, možná jsem výjimka, ale k výběru telefonu jsem přistupoval čistě pragmaticky. Protože na telefon nemám příliš vysoké nároky co do šířky spektra funkcí, chtěl jsem telefon s 1) co nejlepší uživatelskou přívětivostí, 2) co nejširším výběrem kvalitních aplikací a ideálně 3) dobrým přehrávačem, abych případně mohl zahodit svůj původní MP3 přehrávač. A v těchhle směrech IMHO(!) nic lepšího než iPhone není.
Podobné nároky -- a mám Nokii 5130. Jenže cenově mě vyšla na desetinu, možná dvacetinu ajfounu a baterie vydrží na jedno nabití poněkud (možná spíš několikanásobně) déle, navíc to nemá ten idiotský (iDiotský? ^.^) kapacitivní dotykový displej.
Buhehe. Co takhle nechat každého, ať si vybere, co JEMU vyhovuje?No vsak to jsem napsal. iOvcim to vyhovuje = existuje skopina lidi (mame uzasne stesti ze jsou verejne oficialne pojmenovani), kterym to velice vyhovuje, takze to nemuze byt smejd. Ostatne, ja taky po 5 letech bez windows nemuzu pochopit, proc ti lidi je pouzivaji, kdyz jejich ergonomie je na urovni stredoveku. Kdyz je jednou za uherak musim pouzit, tak neskutecne trpim. Ale proste je to tak. Asi jsou to wOvce.
...japonské rozprávky.
Povídej, vykládej, přeháněj. Co víš o japonských pohádkách?