Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
code for verifying the license data stored on the licensing medium by communicating with a registration authority having verification data
http://www.ted.com/talks/drew_curtis_how_i_beat_a_patent_troll.html
ale proc by mel nekdo ze svych dani prispivat na obhajobu nekoho jinehoDotyčný ty daně (asi) taky platil. Stát mu tak dělá stejnou službu. A ve veřejném zájmu by mělo být dodržování zákona a spravedlnost, pokud mě někdo křivě obviní, měl bych mít právo se dostatečně hájit a tím, že jsem nucen si obhajobu platit sám, když na to nemám, je mi toto upíráno. Dneska už jste vyřízen z toho, že vás někdo zažaluje, zničí vám to život, přijdete o práci, o rodinu, o peníze a vůbec nezáleží na tom, jestli jste nebo nejste vinnen, jste potrestán a o co jste přišel vám už nikdo nikdy nevrátí. Ve výsledku se vám žalující strana vysměje do ksichtu, že vás zničila tak či onak.
Prijmete odpovednost za svuj zivot a nesnazte se zit na ukor druhych, je to amoralni.To je kravina. Spravedlnost by měla být v zájmu všech, aby se pak to samé nestalo jim. To, že má někdo prachů jak sraček neznamená, že má nárok na to každému ničit život, podle toho, jak se mu daný člověk líbí, nebo jak si náhodně usmyslí.
Tiskni
Sdílej: