Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Fan - Still no!
si pis ze se davaji do mobilu ...
jinak o trochu pomalejsi nez atom , ale za to minimalni spotreba
+ na MHz maji vyssi vykon, ale maji problem s pametovou propustnosti ....
prece jen ATOM byl v nekterych smerech navrat k 486 architekture
http://www.slideshare.net/napoleaninlondon/arm-cortex-a8-vs-intel-atomarchitectural-and-benchmark-comparisons zde je neco vice
a... sek , mate pravdu i kdyz je to P5 (Pentium / Pentium MMX) ... in-order execution
az P6 (Pentium Pro - ....) melo out of order execution ....
a ATOMEK je in-order , dle me sel intel zbytecne moc do sve minulosti .....
B3 ma spotrebu 5-13W v zavislosti na osazenem disku ... takze samotny hw bez hdd 4W ... a otazka kolik z toho cpu protoze neco zerou pameti + dalsi soucastky ...., a Kolik ma ATOM? presneji MB s ATOMEM??
schema zapojeni ?
proc davaji jini vyrobci komercniho hw ( asus, apple atd.) ho k dispozici ?
jinac vzhledem k tomu ze ARM je hlavne o licenci tak je celkem jedno od koho .... ale vsazel bych na Ti
vsadim se ze cpu ne , byvaji primo naletovane na desku , jedine u čeho bych hadal ze pujde měnit je pamět , a hdd.
Hlavni vyhoda tohoto kousku je otevřenost software ... celkem vyladěný system s možností jakyhkoliv uprav a přesto s podporou vyrobce
toto neni problem si objednat ... prece jen je to v ramci eu:)
a na domaci pouziti bych radej nez atom bral neco na AMD ZACATE/ONTARIO ....
A ak sa smiem spytat, ako je to s hw akceleraciou hd videa pri AMD a linuxom ? Binarne ovladace by mi nevadili, pokial to je cesta jedina. Ale jakziv som ziadnu ATI u seba nemal, som sa tomu vyhybal.
Tiskni
Sdílej: