abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    Marián Kyral avatar 28.1.2011 15:09 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii
    Fan - Still no!
    :-D

    Vypadá to zajímavě. Momentálně mám místo serveru router wl500gp a nějaký síťový maxtor - ten bohužel ventilátor má :-(
    Marián Kyral avatar 29.1.2011 15:40 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii
    Tak jsem si proletěl návod a možná bych do toho i šel. Je trochu škoda, že tam není už z výroby zaintegrovaná podpora pro nfs a ipv6. To si tam musí člověk dohackovat sám :-(

    A pokud bych chtěl model s WiFi, tak už není cena až tak příjemná. S nejmenším diskem (500 MB) a poštovným to vychází na 12 500 Kč. A to už je celkem dost :-( Clo se mám dojem v rámci EU neplatí, takže by to snad měla být i cena konečná.
    jose17 avatar 28.1.2011 17:11 jose17 | skóre: 44 | blog: Joseho_blog | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii
    tak to je podobne ako moj microclient jr mx. az na ten interny storage..
    Ja vim, on vi, ty nano!
    28.1.2011 18:17 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii
    Jak je na tom Arm s vykonem porovname-li ho s Intel procesorem na podobne frekvenci? :-) Kdyby to bylo vykone, jako nejaka P4 na teto frekvenci, tak by se mi to celkem libilo. Mam akorat obavu z toho, ze 1GHz Arm procesory se dnes davaji jiz i do mobilu..
    28.1.2011 19:16 mimi.vx | skóre: 37 | blog: Mimi.VX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii

    si pis ze se davaji do mobilu ...

     

    jinak o trochu pomalejsi nez atom , ale za to minimalni spotreba

    USE="-gnome -kde";turris
    28.1.2011 19:24 mimi.vx | skóre: 37 | blog: Mimi.VX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii

    + na MHz maji vyssi vykon, ale maji problem s pametovou propustnosti ....

     

    prece jen ATOM byl v nekterych smerech navrat k 486 architekture

    USE="-gnome -kde";turris
    28.1.2011 19:59 mimi.vx | skóre: 37 | blog: Mimi.VX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii
    29.1.2011 17:08 Mandarinka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii
    Spíš k Pentiu MMX.
    29.1.2011 21:49 mimi.vx | skóre: 37 | blog: Mimi.VX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii

    a... sek , mate pravdu i kdyz je to P5 (Pentium / Pentium MMX) ... in-order execution

    az P6 (Pentium Pro - ....) melo out of order execution ....

     

    a ATOMEK je in-order , dle me sel intel zbytecne moc do sve minulosti .....

    USE="-gnome -kde";turris
    28.1.2011 19:21 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii
    To by asi pak sotva mělo 8W spotřebu :) A je otázka, zda by ten výkon byl potřeba.
    28.1.2011 19:28 mimi.vx | skóre: 37 | blog: Mimi.VX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii

    B3 ma spotrebu 5-13W v zavislosti na osazenem disku ... takze samotny hw bez hdd 4W ... a otazka kolik z toho cpu protoze neco zerou pameti + dalsi soucastky ...., a Kolik ma ATOM? presneji MB s ATOMEM??

    USE="-gnome -kde";turris
    28.1.2011 20:43 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii
    Můj atomový HP Mini 5102 má na baterce napsáno "66Wh" (při 11.1V) a když ho příliš netrápím, vydrží mi kolem šesti hodin. S vypnutým displayem i víc. Samozřejmě pokud jede procesor na plný výkon nebo extrémně šrotuje disk, jde výdrž dolů...
    28.1.2011 20:07 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii
    No moc se mi to nelíbí, například jsem nikde nenašel od koho maj ten ARM a jak vypadá schéma zapojení.
    28.1.2011 23:04 mimi.vx | skóre: 37 | blog: Mimi.VX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii

    schema zapojeni ?

    proc davaji jini vyrobci komercniho hw ( asus, apple atd.) ho k dispozici ?

    jinac vzhledem k tomu ze ARM je hlavne o licenci tak je celkem jedno od koho .... ale vsazel bych na Ti

    USE="-gnome -kde";turris
    28.1.2011 23:24 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii
    Jj abych viděl, které prvky jsou upgradovatelné.

    Jestli dávají asus, apple tak to nevím, ale meli by proto, abych si ho koupil ;-).

    No to je právě otázka. Ve schématu by mělo jít výrobce zjistit. Pokud je to Sitara poslední verze, tak by měl mít ten TI i PCIe konektivitu.
    29.1.2011 12:09 mimi.vx | skóre: 37 | blog: Mimi.VX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii

    vsadim se ze cpu ne , byvaji primo naletovane na desku , jedine u čeho bych hadal ze pujde měnit je pamět , a hdd.

    Hlavni vyhoda tohoto kousku je otevřenost software ... celkem vyladěný system s možností jakyhkoliv uprav a přesto s podporou vyrobce

    USE="-gnome -kde";turris
    29.1.2011 16:37 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii
    Vtip je v tom, že většina ARMů od TI má takovou hromadu periferií, že je nikdo nikdy nedokáže u sériových výrob využít (OMAP3 má okolo 4 sériovejch synchronních linek jednoho typu, 4 linky druhýho typu, ~10 časovačů/čítačů (hradlovatelných), atd. Pokud by schéma bylo navrženo tak, aby je šlo použít, tak jednoznačně plus. Jinak jestli to je OMAP, tak zrovna paměť měnit nepůjde, neboť je napájená přímo na procesoru (slouží jako takovej chladič :-D, nebo slouží ARM jako chladič pro paměť? :-D :-D).

    Pro úpravu software může být potřeba někdy JTAG, na to zase potřebuju znát schéma.
    29.1.2011 12:25 Halis | skóre: 6 | blog: capacitor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii
    Prodává se něco podobného u nás? Nizká spotřeba, pár SATA konektorů, 1Gb/s LAN,... Zatím mi nejlépe pro domácí použití vychází Intel Atom na mini-ITX desce, ale tohle vypadá lépe.
    29.1.2011 16:17 mimi.vx | skóre: 37 | blog: Mimi.VX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii

    toto neni problem si objednat ... prece jen je to v ramci eu:)

    a na domaci pouziti bych radej nez atom bral neco na AMD ZACATE/ONTARIO ....

    USE="-gnome -kde";turris
    29.1.2011 16:24 Patrik Uhrak | skóre: 31 | blog: pato
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii

    A ak sa smiem spytat, ako je to s hw akceleraciou hd videa pri AMD a linuxom ? Binarne ovladace by mi nevadili, pokial to je cesta jedina. Ale jakziv som ziadnu ATI u seba nemal, som sa tomu vyhybal.

    29.1.2011 20:42 Halis | skóre: 6 | blog: capacitor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii
    Na základě čeho? Lepší poměr cena/výkon?
    29.1.2011 21:59 mimi.vx | skóre: 37 | blog: Mimi.VX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii

    jj, a gfx podporovana v oss ovladacich bez problemu ...

    USE="-gnome -kde";turris
    Nicky726 avatar 30.1.2011 10:33 Nicky726 | skóre: 56 | blog: Nicky726
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii
    Do HTPC jo, ale na čistě serverové využití to má zbytečnou grafiku.
    Enjoy the detours. There you’ll find the things more important than what you want. (Hunter x Hunter)
    29.1.2011 12:49 Vskutečnosti Saýc | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii
    To by slo postavit DIY z Pandaboardu, ale ten bohuzel nema SATA :(
    29.1.2011 16:13 mimi.vx | skóre: 37 | blog: Mimi.VX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: B3: Linuxový server nejen pro fotogalerii

    nebo beagleboard ....

    USE="-gnome -kde";turris

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.