Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ballmer opět vyhrožoval distribucím, které s Microsoftem nepodepsaly patentovou dohodu. Vyjádřil se tak, že zákazníci Red Hatu mají povinnost zaplatit kompenzaci za intelektuální vlastnictví a že další firmy na tomto trhu se budou také chtít soudit s prodejci a uživateli open source. Zdrojem je vnunet.com.
Tiskni
Sdílej:
To by mohlo byt zajimave zkusit, ale chtělo by to opravdu najít pár drobností, které někde ukradli.Pár drobností? On dělá MS od začátku něco jiného, než že kopíruje cizí nápady s několikaletým zpožděním, dává jim bombastické názvy a tváří se jako ten největší inovátor? Stačí se jenom podívat, jak soustavně kopíruje produkty applu i s chlupama. MS je první, kdo by měl mlčet a šoupat nohama, pokud se mluví o takzvaném "intelektuálním vlastnictví".
Kazdopadne tyhle karty mu rozdali panove z Novellu a nemelo by se zapominat, ze i oni jsou namoceni v tehle spinave hre a bez nich by nikdy nefungovala.Přesně tak. Ať už Novell, udělal cokoli dobrýho, tak tímhle to tak posral, že už ani vydáním Hurdu 1 by to nenapravil. Nehledě na to, nepomohl ani sám sobě (jen na krátký čas). A já se zachovám tržně: nic od Novellu nikomu nedoporučím. Doufám, že Red Hat ochrání svoje zájmy lépe než Novell, který se nechal tak hloupě napálit...
A já se zachovám tržně: nic od Novellu nikomu nedoporučím.
Ale notak... Proč tak hrrr? Když ještě před nedávnem vedoucí IT navrhl nasadit SLES, šéfmanager ho ihned seřval, že žádnej amatérskej systém v podniku nepřipustí. Dnes, když SLES prodává, ba dokonce doporučuje i sám velký Microsoft si už podobná slova nedovolí, páč by se ztrapnil. I to je výsledek této smlouvy. Vůbec si myslím, že Microsoft tahá za kratší konec provazu a nebýt této srandovní doložky, působila by celá smlouva z jeho strany spíše jako kapitulace. Zvláště při srovnání s ještě nedávnými blafy o tom, že jde o 40 let starý systém a podobnými kecy. Tyhle Ballmerovy tanečky jsou pouze pokusem alespoň trochu si zachovat tvář. Navíc zmíněná úlitba není žádným přiznáním nějakých krádeží jak on tvrdí a její praktický vliv je nulový. Opravdu si myslím, že jí Microsoft prosadil jen proto, aby ústup ze strategie zesměšňování nebyl tak nápadný. Za skvělý protitah Novellu pak považuji přípravu na nástup tenkých Linuxových klientů. Jakmile bude v podniku jejich server, stane se tenký klient velikým lákadlem.
Ale notak... Proč tak hrrr?Svatí bojovníci.
Vždyť je to celé nesmysl. Za prvé - žádný takový pojem, jeko "duševní vlastnictví" není právně definován a slouží jen k matení pojmů. Definováno je autorské právo, příp. copyright, patent, průmyslový vzor a chráněný název. Za druhé - celá část smlouvy, která Vás tak irituje, je naprostým nesmyslem. Microsoft žádného uživatele Linuxu žalovat nemůže, ani kdyby stokrát chtěl. Napřed by musel žalovat autora software, příp. distributora a spor vyhrát. Teprve pak by mohl obtěžovat uživatele. A jestliže se nějaký manager Ballmerových slov zalekne - pak je to obyčejný pitomec. A to vůbec nemluvím o tom, že takovou žalobu by Microsoft mohl dokázat pouze po předložená vlastních zdrojových kódů a pak by se mohlo snadno zjistit, kolik toho ukradl on. A to neudělá.
Když ještě před nedávnem vedoucí IT navrhl nasadit SLES, šéfmanager ho ihned seřval, že žádnej amatérskej systém v podniku nepřipustí. Dnes, když SLES prodává, ba dokonce doporučuje i sám velký Microsoft si už podobná slova nedovolí, páč by se ztrapnil.Částečně se ztrapnil už tím seřváním - jako manažer by měl svým podřízeným říkat, co mají dělat, ne jak to mají dělat.
Dá - pokud máte na lepší právníky než MS...
V nasem proamerickem zkorumpovanem state?
(subjektivni nazor)
Linux nemá s Windows nic společného, maximalně že oba dva vznikly s unixu.Tak to opravdu ne, Windows ani Linux nevznikly z Unixu.
Linux nemá s Windows nic společného, maximalně že oba dva vznikly s unixu. Nic víc.Ono je sireni blabolu nakazlive? :D
...a s chuti bych si na nej flusnul....rad se pridam :)
Chci odkazy.To už by pak nebyl FUD, ale fakta, což je mnohem obtížnější.