Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Ten oddelovač tuším nefongoval ako som chcel,...Tak to netuším, takhle je to v XFCE 4.10, ale mám ten pocit, že podobně se to řešilo i v minulých verzích. Nic ti však nebrání naházet těch oddělovačů na panel víc, oni se vzájemně přizpůsobí. Ikony mě v XFCE pozice nikdy neměnily (to mi dělalo KDE 3, kde ikony vesele cestovaly po ploše
V Mate dám ikonku kde chcem, kliknem na "lock do panel..."Teď ti nerozumím. I v XFCE mám ikony kde mě napadne. Ale například plochu mám nastavenou tak, že se na ni neobjevuji ikony plochy (jak je běžným zvykem) ale ukládají se tam ikony minimalizovaných oken. Oproti většině dalších desktomů se mi na XFCE líbí jeho modulárnost. Mohu jej rozebrat na jednotlivé díly a mnohé nahradit. Není to úplně dokonalé, např. v minulé verzi jsem měl problémy vykopnout a nahradit Thunar. To se teď povedlo, ale všiml jsem si, že zas, že nic nenadělám se spouštěčem aplikací, bo je integrovaný (dokonce to vypadá tak, že mu nezměním ani klávesovou zkratku). Trochu mě to štve, protože mám svůj vlastní (konečně taky přepsaný do C++). Navíc jednotlivé moduly XFCE zabírají opravdu málo místa, nejsou zas až tak moc závislostně náročné a lze je použít kdekoliv (například nedávno jsem zkoušel jen pro zajímavost XFCE panel v KDE). Samotné XFCE je poměrně nenáročné. Takže má svoje mouchy (jako vše) ale i tak si myslím, že poskytuje poměrně slušné a dobře ohebné desktopové prostředí v tradičním stylu a je na tom o dost líp v tomto směru, než výše jmenované molochojidní projekty.
XFCE podle mne stale kvalit Gnome 2 nedosahloNo myslím, že to ani není záměrem. A já jen dodávám, pánbú zaplať, že nedosahuje kvalit jednolitých molochoidních prostředí typu KDE4, nebo Gnome (kterékoliv)
Zajimalo by me, jestli podporuje extensions psana pro Gnome Shell.Nepodporuje. Cinnamon mel smysl u prvniho releasu Gnome 3, ale ted kdyz jsou k dispozici dobre Gnome Shell extension trochu postrada smyslu.
Cinnamomn asi najlepsi co do buducnosti.Cinnamon uz ted nestaci drzet krok s fukncionalitou a upravitelnosti nabizenou Gnome Shell + extensions, a v budoucnu to bude jeste horsi.
forky jsou vesmes na posmech.Forky často vyvolávají posměch vůči původní větvi.
Tiskni
Sdílej: