Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Techie Buzz upozorňuje na projekt Clementine, který se snaží portovat hudební přehrávač Amarok verze 1.4 (z KDE 3.x) na Qt4. Ne každému vyhovuje Amarok 2.x, nové uživatelské rozhraní a chybějící funkce. Projekt najdete na Google Code jako clementine-player.
Tiskni
Sdílej:
Ja uz som po dlhsom case zotrvavania pri KDE 3.5.10 presiel na XFCE a nemozem sa stazovat. A to som bol dlhe roky spokojny KDE-ckar. XFCE je podla mna rozumny kompromis medzi KDE, Gnome na jednej strane a pouzivanim cisto WM ala Fluxbox, Openbox atd.
Inak na streamovane audio/video som si oblubil VLC. Inak viac ako Amarok mi momentalne chyba stare Kaffeine na DVB-T(S), to nove sa prakticky neda konfigurovat.
Já nevím co se ti nelíbí na DigiKam a Krusaderu!?Nemusíš na mne křičet. Kde jsem napsal, že proti nim něco mám? Kdybych proti nim něco měl, tak bych si nepřál jejich aktuální nonKDE4 verzi. Takže ano, trpím, jak říkáš, KDE4 komplexem. To, že jste se všichni adaptovali na to, jak je KDE4 pomalé, a už vám to nepřijde, není můj problém. Zkus si pustit nějaké lehké prostředí, chvíli v něm pracovat, pak si pusť KDE4 a zkus znovu napsat něco o KDE4 komplexu.