Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Škoda že už ve škole funguje síť (zato bakalář je celej smazanej ), docela jsem měl chuť koupit magnet a připlácnout tim disketu s návrhem tišťáků co vždycky kolovala po třídě....protože dost bláznů to uloží jen na disketu a nijak nezálohuje, dokonce ani na disku si to nenechaj. Docela se mi líbilo když většina třídy nahrála tišťáky na disketu a po vsunutí do vadný disketovky byly všechny návhy v kloace
Nevim co s tou linkou zase je.. Za pár minut to bude na rychlejší
I miniatury by se tahaly po pomalý lince pomalu, hodil jsem to na rychlejší.
Nejsem webař, vim prd, zítra se nějak posnažim s těma miniaturama, dneska už na to nemam..
ad miniatury - jak by řek Shomid: "to je základ!"
Tak, miniatury jsou, po rozkliku to ukáže velkej obrázek..
Může to někdo na pomalý lince vyzkoušet? Mělo by to stahovat asi 500KB dat.
Další poznámky vítány
S tím bych úplně tak nesouhlasil, David dělá překlady, píše.. Není to jen troll, řekl ať to předělám a jak to mám předělat, sice to bylo podáno trošku hrubě, ale od něj jsem to viděl jako kritiku která povede ke zlepšení.
A k těm ostatním.. Je to pokaždé stejné, snažim se něco udělat, oznámim že je to hotové a hned se najde blbec kterej se snaží otrávit mi náladu, člověk si zvykne a už to ani nevnímá
Mě osobně se moc líbil původní web - jednoduchý, kompatibilní, přehledný. Nepotřebuji být oslněn velkolepým návrhem stránky, když jsem si tam přišel jen objednat samolepky .
Škoda, že rčením "v jednoduchosti je krása" se řídí málo web designerů.
Souhlas Ale za tmavý pozadí má u mě +1
Mě se taky líbil, bohužel jsem dostal hrozně vynadáno jakej to je humus :/
Možná byl trochu málo přímočarý - klidně bych hodil nějakou trochu textu do prvního "bloku", výběr věcí k objednání v druhém "bloku" a údaje s tlačítkem odeslat v třetím "bloku", vše tak nějak zarovnal do sloupce (3 bloky pod sebou) a pozadím je barevně odlišil. Ale jen trochu, např. světle modrá, světle modrozelená, světle zelenožlutá. Návštěvníka by tak barvy nebily do očí, ale zároveň by se snadno zorientoval, co k čemu patří a nehledal by rozházené input boxy. Přidání šipek směrem dolů by mohlo být taky zajímavé .
...
Tak jsem udělal malý sketch v xpaintu (v Gimpu jsem v prvních 10 minutách nebyl schopen nakreslit vyplněný obdélník, aniž bych přitom posouval vrstvou s pozadím) a přiložil jej k tomuto postu. Je to jen pro představu (možná jsem měl barvy udělat ještě méně výrazné), žádný finální design. To samé by asi šlo i v rámci tmavého stylu.
Taky jsem chtěl na ty obrázky něco napsat Kdyby se kliknutím daly otevřít v novym panelu, tak ok....ale takhle je to docela useless - nemluvě o tom, že na 4Mb/s jsem si musel nějakou tu chvíli počkat
Co takhle bankovky nebo mince s Tuxem a GNU?
Ahoj,
v těch materiálech žádná zmínka nebyla, nejsem si vědom toho že bych to někde umazával.. Zapomněl jsem na to, poděkování s linkem doplním (link kam?)
Jsem staromódní, snažil jsem se to překonat, ale nějak to nešlo, hlavní je že to funguje ne?
Je možný že jsem se v tom vrtal (a trochu to zvrtal..), k tomu seznamu bylo potřeba dát nějaké popisky, to nebylo dořešené, už přesně nevím co všechno jsem tam měnil..
Ahoj,
mluvil jsem s někým z Fedory a bylo mi řečeno že není s použitím problém, pokud se dodrží všeobecné podmínky tak je to ok.
Nechci nějak otravovat, ale kdybys měl čas, mohli bychom o tom někde pokecat? Nerad bych něco porušoval
Bylo údajně zadáno dvěma pracovním skupinám, netušim jak ti první, ale vzhledem k tomu že mám za chvíli maturovat a dodělat jeden projekt (jinak mě k maturitě prej ani nepustěj), tak se moje skupina po zvážení a vymyšlení mechanismu vzdala....s možností navrátit se k realizaci v budoucnu (až bude čas a zjistim kde sehnat přísavky ).
Všechno je již plně automatizované, tisk obálek byl asi největší problém..
Myslím že tentokrát to bude probíhat všechno hladce
Tiskni
Sdílej: