Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Opensolaris je podobne hobby pro par nadsencu jako Linux nebo BSDcka. Krom toho ma ZFS, co je potreba vic? Zvlas tpokud Oracle ukonci vyvoj btrfs, aby mu linux nedelal konkurenci.
To je jako u sexu. Kdo nezkusil nepochopi.
Nevim jestli mnohem, ale lepsi architekturu nejspis opravdu ma.
Otazkou je, jestli je lepsi ZFS dnes, nebo btrfs za deset let?
Je to právě naopak. Oracle má veliký zájem začít dodávat hardware. No a na ten hardware přece potřebuje software.presne, podle nejakyho sizingu dodaji krabici s napisem oracle, kde vsechno odpovida jejich predstavam, to je dost lakava myslenka, a lakava bude i pro zakazniky. Nikoho vlastne nebude zajimat, co je uvnitr, ale konkurence proti tomu bude obtizne neco stavet.
Typické bývá použití Linuxu pro vývojové a testovací servery a Solarisu pro produkční servery. S tím se alespoň setkávám já...to je docela zajimavej pristup, ja zatim vsude zazil pokud mozno identickou kopii test prostredi oproti live, stejne platformy, stejne verze, stejna nastaveni (az na nejake HA reseni)
Tiskni
Sdílej: