V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Na voices.washingtonpost.com vyšel článek, který doporučuje pro e-banking používat linuxová live CD. Autor zmiňuje případy, kdy lidé přišli o peníze kvůli špatně zabezpečeným Microsoft Windows a vysvětluje, jak ona živá CD fungují. Jako příklad uvádí Knoppix a Ubuntu, přičemž k druhému jmenovanému napsal i návod k použití.
Tiskni
Sdílej:
1. Bankou autorizované live CD s platnými cerifikáty banky očesané o věci nesouvisící s bankovní aplikací.
2. Na data flash disk s truecrupt (žádné jiné montování lokálního disku)
3. Autorizace kalkulačkou (vč. částky a čísla účtu), žádné zadáváni klíčových údajů přes klávesnici PC.
Stačila by distribuce typu Puppy-LINUX a copy to RAM.
A... mužete mít internetové bankovnictví i v kávárně v Bangladéši.
Není to odolné jenom proti fyzikému násilí na klientovi banky
a šmírovacím kamerám v kombinaci se zloději kalkulačky + CD.
A... mužete mít internetové bankovnictví i v kávárně v Bangladéši.
ale naopak, ta upravená klávesnice by fungovala právě proti HW keylogerům nejlíp - kdyby se při každém nabootování zobrazil náhodný layout, a uživatel by psal podle toho namísto podle popisků na klávesnici, nemá keylogger šanciJJ, přesně tak jsem to myslel, akorát by to nemusel být úplně náhodný layout, stačilo by mít napevno prohozených pár znaků, abych se s tím naučil psát rychle a bez překlepů.
Co je celkom pekne spravene je ze na patby sa pouziva v trosku inom rezime ten generator a treba ho nakrmit cislom, ktore stranka doda a na zaklade toho sa vygeneruje cislo, ktore autorizuje platbu.Je z toho čísla poznat částka a číslo účtu? Jestli ne, může pořád útočník podvrhnout to číslo…