Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Na voices.washingtonpost.com vyšel článek, který doporučuje pro e-banking používat linuxová live CD. Autor zmiňuje případy, kdy lidé přišli o peníze kvůli špatně zabezpečeným Microsoft Windows a vysvětluje, jak ona živá CD fungují. Jako příklad uvádí Knoppix a Ubuntu, přičemž k druhému jmenovanému napsal i návod k použití.
Tiskni
Sdílej:
1. Bankou autorizované live CD s platnými cerifikáty banky očesané o věci nesouvisící s bankovní aplikací.
2. Na data flash disk s truecrupt (žádné jiné montování lokálního disku)
3. Autorizace kalkulačkou (vč. částky a čísla účtu), žádné zadáváni klíčových údajů přes klávesnici PC.
Stačila by distribuce typu Puppy-LINUX a copy to RAM.
A... mužete mít internetové bankovnictví i v kávárně v Bangladéši.
Není to odolné jenom proti fyzikému násilí na klientovi banky
a šmírovacím kamerám v kombinaci se zloději kalkulačky + CD.
A... mužete mít internetové bankovnictví i v kávárně v Bangladéši.
ale naopak, ta upravená klávesnice by fungovala právě proti HW keylogerům nejlíp - kdyby se při každém nabootování zobrazil náhodný layout, a uživatel by psal podle toho namísto podle popisků na klávesnici, nemá keylogger šanciJJ, přesně tak jsem to myslel, akorát by to nemusel být úplně náhodný layout, stačilo by mít napevno prohozených pár znaků, abych se s tím naučil psát rychle a bez překlepů.
Co je celkom pekne spravene je ze na patby sa pouziva v trosku inom rezime ten generator a treba ho nakrmit cislom, ktore stranka doda a na zaklade toho sa vygeneruje cislo, ktore autorizuje platbu.Je z toho čísla poznat částka a číslo účtu? Jestli ne, může pořád útočník podvrhnout to číslo…