Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Města Mnichov, Jena a Freiburg, švýcarský Nejvyšší soud, švýcarský Federální výbor pro IT a kanton Vaud společně shromáždili 140 000 euro pro financování rozvoje OpenOffice.org a LibreOffice se zaměřením na zlepšení kompatibility s OOXML. Na projektu budou pracovat vývojáři z Open Source Business Alliance.
Tiskni
Sdílej:
No, prostě mě takové drobnosti jako KDEWallet a jiný bloatware strašně znepříjemňují život.LOL, tak vybrat si za příklad bloatware kdewallet ... a hlavněže v G-aplikacích mě keyring vůbec ale vůbec neotravuje ...
Pokud ta aplikace nema nejakou navaznost na KDE hell, tak je to docela jedno. Napriklad Clementine je Qt aplikace a netahne si sebou cele KDE. Bohuzel vetsina aplikaci napsana v Qt ma problemy s timto KDE hell, coz je pro kazdeho, kdo na KDE nebezi vetsinou prolem.
Dalsi problem, co by snad nekomu mohl vadit je, ze Qt aplikace maji nekonzistetni UI (rozmistneni ruznych toolbaru a widgetu).Bylo by fajn kdyby Calligra byla na GTK+... Byla to jedna z věcí co mě málem přesvědčila o přechodu na KDE... Škoda že KDE je nepoužitelné a Calligra ani neumí (lehce už to opravili s poslední verzí) pořádně ukládat soubory s odrážkami...Nepoužitelné je každé současné prostředí... Pro mě je KDE ještě celkem snesitelné, takže to používám, ale zároveň používám i některé GTK+ či Gnome aplikace, celkem to není problém (s oxygen-gtk), neříkej mi, že obráceně to nefunguje.
Takovych moc nenajdes ani v RH :)To se má teda RH čím chlubit