Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
DURABILITY IP 55 Drop Test: ICE 60058-2-31 was passed 1.8m Military test MIL-810H was passed 1.5m
Já chci to nejlepší (latence UI, foťák a i krytí)…
Tedy jinými slovy, Samsung jednoznačně NE.
Když budu chtít problémy s lokalizací (ano, ve 20. letech 21. století skutečné a nefalšované problémy s lokalizací!) — v těch Samsung skutečně vyniká.
Když budu chtít sice solidní optiku, ale jednu z nejhorších Camera aplikací, která kvalitu fotek degraduje 5 let do minulosti — jednoznačně Samsung, jasná volba.
Když budu chtít tučnou nálož bloatware, který se nedá odinstalovat, knock-off aplikace na kalendář, mail a všechno možné, včetně telefonu, hrozně vypadající, nepříliš funkční, ale zato neodinstalovatelné a propojené s povinným účtem Samsung — no jasně, Samsung, ten vždycky splní očekávání.
Když budu chctít telefon za $2000, který vzhledem a celkovou kvalitou menu a grafiky působí dojmem telefonu za $200 — Samsung, jedině Samsung něco takového dokáže.
(A mimochodem, nic z toho↑ nemá ani náznak souvislosti se Snapdragonem nebo s typem procesoru obecně.)
No a proto mam iphone.
„Proto“ je podivné slovo v tomto kontextu.
Apple představuje béčkový hardware, sice v lesklém obalu, ale pořád bídné béčko. Jednak odolností proti nárazu a mechanickou odolností celkově, která prakticky neexistuje, dvak anti-featurami jako speciálně „kódovanými“ displeji a čtečkami otisků prstů, které se nedají vyměnit jinak než u Apple — dokud servis typu Louis Rossmann nepřijde na nějaký chytrý trik, jak tu sprosťárnu obejít —, třeťak chybějícím úplně základním a standardním vybavením — NFC chyběl snad 10+ let, než jim to konečně docvaklo —, a čtvrťak béčkovým, hnusným, na USB 2.0 omezeným zoufalo-konektorem s odhalenými kontakty, místo normálního USB C, které dá aspoň USB 3.0 + DisplayPort k tomu, leč iPohone se na DP beztak nezmůže a to USB-C se koná jenom díky totalitnímu politickému tlaku a až teprve u iPhone 15.
Software je rovněž smutný případ. Vypadá to, vzhledem a ergonomií, jako displej od CNC stroje ve fabrice v roce 2005. Funguje to podobně „elegantně“. Ale budiž, to už je věc názoru, co komu vyhovnuje.
Zkrátka, pokud chci mít všechno takové pomalé, béčkové, nedodělané, včerejší, nenastavitelné a nevolitelné a až do verze 15 s trčícími USB 2.0 kontakty — „volím“ iPhone.
Co mate “vsichni” s malyma telefonama? Nikdo to za tu samou cenu jako velky telefon nekoupi.No však také stál o $100 méně. Ale lidi v US to z pohledu Applu kupovali málo (~5%), tak to zařízli. Údaje o prodejích v Evropě jsem nenašel.
V cem je sprava fotek retardovana? Me naopak prijde skvela, mohu mit sve albaAno, alba nějakým způsobem existují, ale 1) zobrazení je druhořadé, neumí to z nějakého důvodu takové to zobrazení rok-měsíc-den jako v Camera Roll. 2) Na Androidu jsem běžně na začátku akce/výletu/dovolené přejmenoval
DCIM
na DCIM_
nebo tak něco, takže nově vytvořené fotky se ukládaly do nové prázdné DCIM
složky. Po návratu domů stačilo přejmenovat nově vytvořený DCIM
na "Dovolená XY" (a starý DCIM zpátky), a rovnou tím pádem byly fotky z dovolené ve svém vlastním albu. Tohle na iPhone nejde, nové fotky padají vždy do Camera Roll a musí se pak třídit ručně. Jasně, fotky se dají vyfiltroval podle data/času/lokace atd., jo, ale furt je to práce navíc...
3) Nejde třídit fotky na iPhonu z PC. Asi to jde - předpokládám - z Macu přes iCloud, ie. vytřídíš to na iCloudu a do telefonu se to nasyncuje, což ale vyžaduje mít veškeré fotky nasyncované na iCloud.
4) Fotky roztříděné do alb v Camera Roll zůstávají, nedají se skutečně přesuout, fotky v albech jsou jen reference. Takže není možné mít rozstříděné fotky a zbytek, nikde jsem tam nenašel žádné zobrazení pouze fotek, které nejsou v albu.
Tam je prostě celkově špatně ten model, že Camera Roll je to hlavní/specielní a alba jsou druhořadý občan. Správně by to mělo být tak, že Camera Roll by bylo pouze jedno z alb, ne něco speciálního, a ideálně by si člověk mohl nastavit, kam mají aktuálně padat nové fotky, aby je pak nemusel ručně přesouvat, é, totiž vytvářet reference...
IP55 oproti IP68 není jen o wapce, ale i prachu a dalších věcech.Bud si troll nebo si lzes sam sobe Zdar Maxi
Tiskni
Sdílej: