Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
1. The victim performs a search for PuTTY on a search engine. 2. The search engine provides multiple results for PuTTY. Instead of selecting the official home page for PuTTY (http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/PuTTY/), the victim unknowingly selects a compromised website. 3. The compromised website redirects the user several times, ultimately connecting them to an IP address in the United Arab Emirates. This site provides the user with the fake version of PuTTY to download.
Ma tam RSA+DSA podpisy.Které jsou zcela k ničemu. Takhle se s podpisy ve Windows nepracuje.
U normální Windows binárky si klikneš pravým čudlíkem, najedeš na záložku Digitální podpisy a ten si ověříš ten podpis, včetně časovýho razítka.Z toho jsem nepochopil co mám "ověřit". Časové razítko mě nezajímá.
Nojo, podpis tě nezajímá, protože Franta Novák z Horní DolníJá furt nechápu, jak si to představuješ. Stáhneš si Putty, klikneš pravým tlačítkem a vidíš tam, že to podepsal Simon Tatham. Jak zjistíš, že je to autor Putty a že to není nějaký jeho zlý jmenovec? (proto ten příklad s Novákem, kterých je spoooousta)
Časové razítko např. proto, že když bude ta binárka dané verze podepsaná 10 měsíců poté, co byla daná verze vydána, tak se nad tím normální člověk asi mírně zamyslí, jestli je to v pořádku.OK, píšu si, zavirovávat hned po vydání nové verze.
Časové razítko např. proto, že když bude ta binárka dané verze podepsaná 10 měsíců poté, co byla daná verze vydána, tak se nad tím normální člověk asi mírně zamyslí, jestli je to v pořádku.Jak zjistíš kdy byla ta verze vydaná?
Nemluvě o tom, že když je ta binárka následně zavirovaná, tak ten podpis taky už nebude platný, že.WTF? Zkompiluju si vlastní verzi s backdoorem a podepíšu ji certifikátem třeba nějakého jmenovce Tathama.
Tak zjistím, kdy byla vydaná? No, zkus třeba changelog. Ten má i tenhle extra magor. http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/changes.htmlChápu správně, že pro ověření binárky použiješ informace na té stejné stránce odkud jsi ji stáhl? Strawman.
Tiskni
Sdílej: