V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
... ale proste neco takoveho neni jednoduse odhalitelne.ale nepovídej ... jako bys to neznal - stačí, abych se přiblížil k počítači
Naopak, mně vždy přišli sudá vydání Fedory jako odladěnější, kdežto lichá moc netěšíš se na F15 a systemd?
Avoid changing the user experenceHeh, takže když například ve verzi V bude nějaký program P, který však bude z hlediska uživatele nepoužitelný (hint: NetworkManager v ranných verzích) tak maintainer nesmí přejít na vyšší verzi programu P, která bude ve Fedoře V+1, protože tím naruší ten "jůzr ikspíryjenc"? Divná to politika
po 13 mesicich musim reinstalovat.Kua. Horsi jak widle.
Backport uz je na ceste.Z čehož plyne, že po instalaci se opět bude tahat asi bambilión updatů
Fedora má v posledních verzích pěkné a bezchybné KDE, na rozdíl od Opensuse jej však doplňuje některými GTK+ nástroji nebo nástroji z Gnome (vybavuji si třeba applet Network manageru). Nepociťuji to jako nevýhodu, zvlášť když konfigurační nástroje Fedory jsou holt GTK. Ale je na tom viděť, že KDE není pro Fedoru absolutní jedničkaJa vim jen, ze ve F11 (13?), kterou jsem zkousel byl gnome-network-manager (nebo nejaky GTK) jako vychozi po instalaci. Myslim si, ze to byla dobra volba, nez dat nedodelany aplet z KDE, popr to, co tedka novy Kubuntu dala jako default (neni to KNetworkManager, ktery ma sve mouchy porad, ale funguje).![]()
Tiskni
Sdílej: