Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Firefox 48 bude obsahovat komponentu napsanou v programovacím jazyce RustJo, tak tohle je tah s velkým T. Už vidím ty IT hádanky: "Proč je ten Firefox tak pomalý a jeho používání skřípe? Protože vevnitř je plný rzi..." (Why is Firefox so slow ant its usage squeaks? Since it's full of Rust...)
Kod napsany v Rustu je srovnatelne rychly jako CObecně, pokud se nepoužije unsafe fragment jazyka, tak ne.
hlavne je v nem napsany kod celkem sam od sebe odolny proti overflow bugum, ktere zpusobuji vetsinu bezpecnostich chyb v browserechPokud se používá unsafe fragment jazyka, tak to neplatí. A pokud se unsafe fragment jazyka nepoužívá, tak to zatím formálně nikdo nedokázal – např. typový systém může být špatně navržený a těmto chybám ve skutečnosti nebrání.
Nie byt nejaky obskurny jazyk ktory je sice uzasne teoreticky prepracovany ale pre prakticke veci nepouzitelny.Verifikace typového systému (TS) nepoškozuje praktickou použitelnost jazyka. Koneckonců snahy o verifikaci tu byly i pro TS Javy (viz třeba Featherweight Java). Podobné snahy (DOT) teď pomáhají Scale zjednodušit TS a udělat rozumnou implementaci.
Ano ono tiez v tom nepisu sw pre obsluhu jadroveho reaktoru.Je to o tom, jak se lze na TS spolehnout a také o zpětné kompatibilitě (pokud to teď mají špatně a budou to chtít opravit, pak nejspíš rozbijí některé programy).
Tiskni
Sdílej: