Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Pomaly by som mal začať hľadať náhradu za pebble. Škoda, že amazfit bip nemajú SDK.
Škoda, že amazfit bip nemajú SDK.Na to jsem zrovna koukal. Má to přítelkyně a ta výdrž je fakt neuvěřitelná (~měsíc).
Pochybujem, že by niekto bol schopný urobiť alternatívny OS / upraviť existujúci. Všetky úpravy, ktoré som videl sa týkali len resourcov (preklady, fonty, watchfacy).
Amazfit bip je zrejme dosť obskurná platforma s chipsetom od mediateku (nič viacej som o tom chipsete nenašiel). Prakticky žiadnu rozsiahlejšiu analýzu firmvéru som nenašiel.
To isté platí aj pre náramky. Mi band tu už nejký ten čas je na trhu a stále som nevidel žiadnu snahu o vytvorenie alternatívneho firmvéru. Tak isto chýba aj podrobnejší popis platformy. Len pre zaujímavosť Mi band (1,2) je náramok s ARM Cortex M0. Má jednorázovo programovateľnú ROM + dosť veľkú RAM. Základný bootloader v ROM je schopný načítať firmvér z BT do RAM. Teoreticky je to nebricknuteľné zariadenie a napriek tomu nemáme žiaden alternatívny firmvér.
Podporu aplikácií? Napríklad by som si mohol napísať aplikciu, ktorá zistí moju polohu cez GPS a zobrazí cestovný poriadok z najbližšej zatávky.
Mám pebble 2 ;) Problém je, že žiadnu náhradu s podporou aplikácii, dobrou výdržou, vynikajúcim always on displayom som nenašiel. Môžem si samozrejme kúpiť nejaký androiďácky amazfit stratos, ale je to veľké, ťažké, výdrž by mohla byť lepšia. Ešte zaujímavé hodinky boli vector (v podstate ten istý hardvér, čo pebble s niekoľkonásobnou výdržou a pripravovaným SDK, ale pred vydaním ich stihol kúpiť fitbit) a garminy (v zásade OK až na veľkosť).
Musieť nejak otáčať rukou aby sa hodinky rozsvietili sa mi zdá nepohodlné. Okrem toho reflexný display mi vyhovuje aj kvôli čitateľnosti vonku.
A co https://www.fitbit.com/ ? Poslední verze hodinek mají i možnost vytváření aplikací - https://dev.fitbit.com/ ...Výdrž 4-6 dní je podle mého názoru docela slabá.
Áno, to je už hotové v rámci projektu rebble.
Zacinam si uvedomovat, ze nekdy se vyplati kupovat drazsi "mainstream" produkty, ktere mi nikdo po roce pouzivani nevypne. Ted muzou majitele Pebble ty hodinky tak leda ulozit do supliku, nebo maji minimalne vyrazne omezene funkce, kvuli kterym si kupovali "chytre" hodinky.No, ale to jsou které? Mně na penězích v podstatě nezáleží a pokud by někdo nabízel programovatelné eink (či podobný) hodinky s výdrží psanou v týdnech, tak určitě budu mít zájem. Jediné co se tomu trochu blíží je fitbit (však taky koupili a zrušili pebble), ale ten má výdrž psanou ve dnech.
Tiskni
Sdílej: