Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Svobodný software je mrtev, ať žije open sourceA vedle toho Steve Ballmer Sponsored by Porsche 911. To vypadá fakt víc než komicky.
Otázka zní, Je blbej, nebo navedenej? Osobně si myslím to druhé a o to je to nebezpečnější.
A teď vážně .. kdo udělá reklamu "Why open source won't be like open source"?
Důležitější je dělat co mě baví a vykašlat se na nějaké ideologie. Je úplně jedno, jestli to bude open-source, free-software nebo třeba freeware.
To je možná ten rozdíl mezi náma: Já rád píšu kód (i pracovně), zatímco ty vedeš žabomyší války.
Jej to bylo osobní, na toto už nebudu reagovat, napiš co musíš, ale odpovídat už dál nebudu:)
Přestože je svoboda na Kvasničkově žebříčku hodnot evidentně dost nízko, nevidím důvod aby útočil na lidi s jinými hodnotovými systémy, protože oni tím nikomu neškodí.Tohle hrani na city si nech od cesty. I kdyz se divim, ze jsi s tim prisel az ted... Pro me je svoboda dulezita. Proto se nenechavam omezovat ideologii a odmitam slouzit pocitaci. Pocitac slouzi me a proto na nej budu instalovat SW, ktery tuto roli podporuje nejlepe. Kdyz to bude FOSS, fajn. Kdyz ne, smula.
Tiskni
Sdílej: