Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Je to řetízek čtyřportových USB hubů
Přitom desetiportový USB HUB se dá sehnat za stovku (a viděl jsem i nějaký za 50 Kč).
Trochu bych se bál stability spojení přes 5 HUBů
Na sériovou konsoli je USB 2.0 brutálně předimenzované, tak snad to bude fungovat.
Hm, škoda webové prezentace nefungující bez JavaScriptu a zdrojáků v nesvobodném Eagle (už to umí otevřít nějaký svobodný software?), jehož licence navíc stojí €1k.No, EAGLE alespoň jde spustit i v Linuxu, freeware (nebo jak se to teď jmenuje) verzí jdou otevřít (a vytisknout) i schemata a desky nad limit licence (což je, pokud si pamatuju, jedna dvouvrsvá deska 8x10cm a schema na jeden list) a vzhledem k tomu, že novější verze souborů jsou vlastně XML (tudíž by bylo možné napsat svobondý prohližeč/konvertor), tak je to pořád lepší než kdyby to bylo v nějakém obludném binárním formátu, co dokáže otevřít jen drahý, čístě komerční software běžící pod Windows. Nicménmě web bez fallbacku na nejavastkriptovou verzi je hnusnost (a Španá Věc pro přístupnost), i když alespoň se zobrazí první stránka, narozdíl od webů, kde se bez javascriptu nezobrazí ani ň.
i když alespoň se zobrazí první stránka, narozdíl od webů, kde se bez javascriptu nezobrazí ani ňZjistil jsem, že občas u takových webů pomůže vypnout CSS. Nechápu, jak někdo dokáže něco takového naprogramovat.
Nejsi sám, koho to napadlo Taky mám nějaké plány ohledně otevřeného IPMI, ale tihle jsou dál: rasky, open source KVM over IP.
Co třeba rack plný serverů? Grub, bootování jádra i konsoli OS ti funguje i přes sériovou linku + někde se přes ni dostaneš i do BIOSu, takže žádné KVM nepotřebuješ.
Naproti tomu klasická FTDIčka se mi v terminal serveru hlásila všechna stejně a nedokázal jsem je od sebe rozlišit (nějakým serial number nebo tak nějak)Do FTDI šel nějak naprogramovat vlastní řetězec.
To jsem nevěděl. Ale koukal jsem tehdy na to, jestli se nějak snadno nedá zjistit přímo adresa na sběrnici a tak nějak jsem dospěl k závěru, že to snadno a spolehlivě nepůjde. Navíc s tím byl opruz, že když už server uměl přesměrovat výstup biosu na sériák, tak se mi naprosto nedařilo sladit nastavení biosu, grubu a systému tak, aby to celé fungovalo s jedním nastavením portu/terminálu. Navíc jsem měl nějaké problémy se sériovými terminály - nejlépe fungoval screen, ale ten obcas nějak pomřel a člověk přišel o to, co bylo do té doby na sériaku.... S KVM, které má VNC server zadrátovaný přímo ve VGA čipu se to prostě nedá srovnatNaproti tomu klasická FTDIčka se mi v terminal serveru hlásila všechna stejně a nedokázal jsem je od sebe rozlišit (nějakým serial number nebo tak nějak)Do FTDI šel nějak naprogramovat vlastní řetězec.
Tiskni
Sdílej: