Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Ikonky sem, nebo tam ... sice používám výhradně KDE, ale tohle mi na Gimpu nevadí.
Co mne ale hodně moc s**e je Gnome file dialog ... A ještě víc to, že ho používá Gimp i Mozilloidní software a nevím jak se ho zbavit.
A mně zase, velebnosti, přijde jako hnus, když někdo vytrvale píše "lokalisovaným".a) vytrvale? b) proč? - "l10n" jest dosti rozšířený terminus technicus, přeci nebudu vymýšlet novotvary jako "přiohnutý k obrazu míéstnímu", jen abych se vyhnul cizímu slovu ...
To je jako když se něčeho nalokal a pak spad do lisu.mno, tato teorie o vzniku počeštěného Wordu by mnohé vysvětlovala
Zajímalo by mne, co by na to řekly autority jako UJČ AVdostal byste velkou pochvalu za aktivní prosazování pravopisu, který lahodí oku sekty zetistů, která ÚJČ již delší dobu ovládá ...
Přijde mi vhodné užívat písmene "s" všude tam, kde by "z" zastínilo původ slova. Tím myslím slova jako "filosofie" či "chromosom".aha, tak to byste je opravdu nepotěšil
Psát ale slova jako "kritisovat", která odporují jak současným pravidlům pravopisu, tak i zvyklostem, mi přijde zbytečné.šílenost, která vyšla v roce 1993 coby nová pravidla, ve mě navždy podryla důvěru v jejich autoritu, takže ač jsem jinak zastáncem dodržování standardů, v tomto případě mě rozpory tohoto typu nechávají chladným ... ostatně třeba mnozí chemici užívají pravopisu, který byl zneplatněn již asi před půl stoletím (a zřejmě jim to "zbytečné" nepřijde) co se týče zvyklostí, já nevím ... prostě mi to tak někdy přijde do huby/pod prsty ... v angličtině též dávám přednost tradičnímu britskému pravopisu před americkým ...
V žádném případě to ale neberte jako námět na hádku, je to skutečně jen můj skromný názor a nechci vám ho vnucovat.v pořádku; vypadá to, že se do značné míry shodneme ...
Navíc to s Gimpem, ikonami ani linuxem nemá co do činěníno, jak se to vezme ... já ve svém názoru na (nový) pravopis vidím jistou analogii s názorem na (nové) ikony v Gimpu
Já nevím, to je snad nějaká duševní porucha nebo co, se vždycky jako první musí ozvat ti, kterým se něco nelíbí. Tak to dejte do ankety - "Líbí se vám Tango ikony?" "Ano" "Ne". Mně se motiv ikon Tango líbí asi nejvíc ze všech motivů ikon, co jsem zatím viděl a myslím si, že Jakub Steiner odvádí skvělou profesionální práci.
Kdyz se ti file dialogy nelibi, nepouzivej to.a lze se nějakým triviálním způsobem té příšernosti v GIMPu zbavit? (nikoliv celého GIMPu)
Celý problém není o tom jestli je GNOME file dialog lepší než KDE file dialog, nebo GNOME ikony lepší než KDE, či naopak.
Problém je v tom, že v Gimpu není možné používat KDE dialogy a KDE like ikony dle libosti uživatele, nebo totéž v GNOME provedení. Resp. stejný problém je i ve všech dalších GTK only aplikacích.
Nevadí mi že z mého pohledu přespříliš zjednodušené GNOME existuje, ale vadí mi, že aplikace, které nemají odpovídající alternativu nejsou víc konfigurovatelné, aby uživatel nebyl nucen neustále prostředí střídat. (tj. aplikace puštěná v KDE napsaná pro GNOME se chová jako v GNOME a nelze na ní použít obecnější zvyklosti z celého GUI)
Naopak se mi docela líbí řešení v OpenOffice, který je možné zkompilovat buď s podporou GNOME, nebo KDE a podle toho se to pak chová a vypadá. Tak si představuju správné řešení.
Debata o tom, co je lepší je opravdu o ničem. Pokud se ovšem vývojáři rozhodnou vcelku použitelnou (a těžko nahraditelnou) aplikaci zmrvit vnucováním něčeho, co je části uživatelů protivné a tím ji této skupině znechutit, tak to skutečně je "GUI diktatura". Bohužel schopných vývojářů, kteří by byli ochotni na tom zapracovat a problém řešit je málo a já k nim rozhodně nepatřím. Moje smůla.
kdyz se ti nelibi, muzes ho zmenit,viz výše
pozadat/zaplatit nekoho aby ho zmenil,viz níže
a nebo pouzivat jiny.viz předchozí příspěvek tím, že budeš neustále demagogicky opakovat, jaké mají uživatelé skvělé možnosti, nedocílíš toho, že se tyto možnosti posunou z roviny teoretické do roviny praktické použitelnosti ...
Tiskni
Sdílej: