Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Nulový nebo záporný přínos. Má smysl o tomhle vůbec psát?
Jo, třeba nějaký grant na centralizaci internetu a podporu proprietárního softwaru (GitHub). Místo svobodného Gitlabu běžícího příčetně na vlastní infrastruktuře.
Zato ty asi číst neumíš :-)
1) Tady jsem se ptal, co že to vlastně řeší, protože z té věty to nebylo patrné. Díky za vysvětlení, teď už vím, co jsi tím myslel. Tohle je v pohodě, nemám s tím problém, forkovat si může každý, co chce.
2) Pak jsem se tu ptal, jestli má smysl o tom psát? Přijde mi to dost na hraně (z hlediska významnosti) zda by o tom měla vyjít zprávička, když kromě názvu nic nepřináší.
3) A pak jsem tu psal, že přináší zhoršení v tom, že podporují centralizaci internetu a proprietární služby/sítě. To je prostě fakt.
Celkově vzato, ať tu ta zprávička klidně je, ale beru to spíš jako negativní publicitu toho projektu. Dokud takových zpráv nebude tolik, že by to otravovalo/spamovalo, tak to není zásadní problém.
muj anglicky slovnik pro slovo gimp ukazuje
1. mrzaksuper reklama /s
Pro mne je GIMP v první řadě grafický editor. V jiném kontextu jsem toto slovo ani neznal, nesetkal jsem se s ním dřív.
Slovník slovnik.seznam.cz
tohle slovo taky nezná.
Slovník thefreedictionary.com
uvádí na prvním místě: „A narrow flat braid or rounded cord of fabric used for trimming. Also called guimpe, guipure.“ a pak teprve kulhání, kulhavou chůzi, případně osobu, která kulhá. Asi to nebude úplně obvyklé slovo.
Nevím, proč autoři zvolili rekurzivní rekurzivní akronym shodující se zrovna s tímto slovem, možná to bylo myšleno sebe-ironicky. Proč ne? Nemám s tím zásadní problém, dneska je GIMP (psáno velkými písmeny) spíš značka, jméno grafického editoru. To už mi víc vadí dnešní hysterické reakce a snahy všechno a všechny předělávat, vyhazovat z práce nebo veřejně lynčovat a pomlouvat.
Ano, film jsem viděl, ale v češtině a tam mu říkají mrzák. Nicméně kdyby se měl každý urážet nad každou (i domnělou) kulturní referencí a mělo se to „napravovat“, tak to bychom nedělali nic jiného.
Unfortunately, it hasn’t caught on as well as other words, so despite any power I might want it to wield, most times, it carries mere confusion.
a někdo mě za to vyhodí(x) Doubt
Ale to se stalo https://twitter.com/sarahmei/status/1073251153360482304
Takoví lidé mi vždycky připomenou jeden výrok jejich prezidenta. A říkám si, že asi mluvil i o nich.
IMHO neni odpor vyvojaru GIMPu racionalni, ale spis detinsky.Stejně tak byla dětinská i ta původní snaha pár křiklounů přinutit vývojáře GIMPu k jeho přejmenování.
si jako myslim že tady vubec nejde o to řešit nějakej problém s urážlivým názvem jako poroučet druhejm co jakože mužou nebo nemužou dělat. přetahovačka o název programu je jenom způsob jak toho jako dosáhnout ;D
Tiskni
Sdílej: