V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Myslia tým Firefox? A keď myslia, prečo nepovedia rovno? A čo užívatelia, ktorí nepoužívajú Firefox (alebo teda ten ich tajomný Web Browser)? No jo no... Jediný Správny Prehliadač - to sme tu už mali...
Aha. To som netušil. Pekné. Dík za doplnenie mojich poznatkov
Prave dneska som skusal Windows 8 Developer Preview a musim povedat myslienka tablet orientovaneho os sa siri ako lavina.. najprv kde4 s plasmou,, windows 7 s gadgetamy. a teraz gnome3 .. osobne sa mi gnome 3 velmi paci aj vdaka fedore ktora ma livecd. ma to budocnost ale co sa tyka toho windows 8 tak Metro samotne je celkom podarene ale prepinanie sa medzi aplikaciamy a tiez medzi klasickym rozhranim mi pride dost chaoticke a nedoriesene. v tomto si myslim ze GNOME3 lahko a hravo prevalcuje novy prichadzajuci windows. vsak co nema gnome3 oproti windowsu? ma revolucne gui.. ako hovori tato spravicka gnome3 bude mat aj prepojenie na web kde sa bude dat ovladat a software center ma uz pomaly kazdy linux..
ja len koli tomu tento povyydzch nad Metro UI lebo windowsz boli vzdycky os na pracu ale zase beriem ze trh sa meni.. a celkom as mi to UI paci je vidiet ze myslia aj nad tych co maju mysku kedze su tam posuvniky.. dufam ze pribudne podpora aj pre Kinect :) osobne sa mi paci ale Gnome Shell..
ja len koli tomu tento povyydzch nad Metro UI lebo windowsz boli vzdycky os na pracu ale zase beriem ze trh sa meni.. a celkom as mi to UI paci je vidiet ze myslia aj nad tych co maju mysku kedze su tam posuvniky.. dufam ze pribudne podpora aj pre Kinect :) osobne sa mi paci ale Gnome Shell.. a pretych co chu klasiku je tu stale XFCE a LXDE aspon na linuxe
Tiskni
Sdílej: