Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Ne, právě že https zobrazuje - a to několika různými způsoby podle toho, jestli je certifikát OK a všechen obsah je bezpečný, nebo se stahuje něco i z nezabezpečených zdrojů, nebo je certifikát vadný atd. Navíc když zkopíruješ adresní řádek do schránky, přihodí ti tam i to http, takže v praxi si toho skoro ani nevšimneš. Já jsem spokojený.
Já tam dopisuju celé "https://", protože to příliš často nedělám. "Trik" se schránkou jsem zmiňoval hlavně proto, že když umisťujete do textu (třeba právě zde na Ábíčku) odkaz, chcete mít v href= adresu i s http://, jinak to je relativní odkaz. Takže tohle má Chrome ošéfované a není třeba na to myslet.
A co se komentářů týče, tak se řídím pravidly "nekrmit trolly" a "očekávat od lidí to lepší" ... takže budu napřed očekávat neznalost a až po druhém pokusu trollování (a v tom případě je lepší prostě mlčet) ;)
Navíc když zkopíruješ adresní řádek do schránky, přihodí ti tam i to http, takže v praxi si toho skoro ani nevšimneš.Toto podle mě nelze příliš snadno implementovat. Chápu, že to může fungovat v prostředích, kde se kopíruje do schránky pomocí klávesové zkratky - program zkratku odchytí a do schránky přidá
HTTP
. Ale nedokážu si představit, jak to bude fungovat v prostředích, kde se do schránky kopíruje pouhým označením textu. Zkopíruje se HTTP://
i při pouhém označení?
http://stroj.někde.fakulta.vysokáškola.cz/~člověk/adresář/podadresář/skript.cgi?parametr=ahojtak asi nebudu moct zkopírovat jedno z následujících
http://stroj.někde.fakulta.vysokáškola.cz/
stroj.někde.fakulta.vysokáškola.czne?
Pokud vybereš "domena.cz", okopíruje se "http://domena.cz"Au.
Připomíná mi to KDE 4 - máme všechny funkce, co chceme, a nevíme, co dělat dál -> začneme vymejšlet a implementovat hovadiny, co nás zrovna napadnou, a bez možnosti je vypnout.Aneb proč jsem z KDE 3.5 utekl na Xfce (a nestěžuju si
...aneb poznáme
Nezobrazuje http://? Takže nepoznáme že jsme na https?Já teda mezi
http
a https
vidím rozdíl, takže nechápu, jak z věty nezobrazuje httpodvozujete, že
nezobrazuje https. Jinak přestat zobrazovat http i https je to nejlepší, co se dá udělat – nikoho to totiž nezajímá. Každého zajímá jenom to, zda se pro komunikaci používá ověřený certifikát. Je úplný nesmysl zcela zablokovat přístup na web přes HTTPS se špatným certifikátem (jako to dělá Firefox), aby uživatele to https v adresním řádku náhodou nemátlo.
A to byl právě mylný předpoklad - jediný protokol, který se skrývá, je http. https, ftp a asi i další (i když mě žádné nenapadají) se normálně zobrazují (https navíc s nějakou informací o certifikátu, vizte výše).
zprávičku jsem pochopil tak, že nebude zobrazen protokol, kterým je stránka přenášenaPokud by tomu tak bylo, předpokládám, že ve zprávičce bude napsáno „nebude zobrazen protokol“, ne „nebude zobrazeno http://“.
The current thinking is to autohide the download shelf after the user opens the most recently downloaded item and moves the mouse outside the shelf.tak s Chrome opravdu nehodlám ztrácet čas. Je teda fakt, že od doby co jsem toto zkoumal už uznali, že otevřít API pro externí rozšíření není špatný nápad a dokonce na to mají úlohu 12133. Ta už je tam ale skoro rok a půl a nevypadá to, že by se něco dělo. Holt věci jako skrývání protokolu mají větší prioritu.
Aha. Takže zjednodušovanie ovládania spočíva v tom, že veci ubúdajú, miznú z dohľadu. Dopadne to tak, že to bude vlastne vim.
Tiskni
Sdílej: