Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Ten přesně spadá do té vyjímečné skupiny - je to majitel, který sám firmu řídí, a sám není existenčně závislý na každé koruně zisku, který firma vyplodí. Teď si představ, že tam místo něj je najatý manažer...Nahrávka na smeč.
Tedy: jediným smyslem a cílem firmy je existence a maximalizace zisku …tak to je tedy super blábol.Pardon, měl jsem říci korporace, ne firma. V rodinném podniku se možná někdo může i osobně realizovat nebo naplňovat své sny (třeba Elon Musk). Obecně cílem veřejně obchodované společnosti (ale i privátně držených podniků vlastněných institucionálními investory), což je minimálně objemem obraty drtivá většina, je vydělávat. To je prostě fakt. A nemá cenu se čertit, jedná se o zcela morálně neutrální výpověď (na zisku přece není nic zlého). To není samo o sobě špatně nebo dobře. Celá řada korporací jedná eticky správně, společensky/enviromentálně zodpovědně... Ale motivací není konat dobro, povznést lidského ducha nebo já nevím co, nýbrž prostě vydělat a dobrá image (zdraví spotřebitelé, nezničená krajina, spokojení zaměstnanci, blahobytná (utrácející) společnost...) je podle vedení ekonomicky výhodnější.
A jsme v kruhu…, opět vycházíte z chybného předpokladu, že cokoliv se děje za peníze se děje pro peníze, či dokonce výhradně pro peníze. Většina lidí nechodí do práce jen pro peníze, (a pro některé jsou peníze nedůležité - jejich cíl a motivace je jiný), ale přesto za peníze.Nikoliv. Za jsem neřekl, že "cokoliv se děje za peníze se děje pro peníze". Ani nemluvím o lidech (jednotlivcích). Pouze jsem řekl, a na tom trvám, že smysl/účelem existence korporace je zisk. Tečka. Není nutné se proti tomu ohrazovat. To není morální soud. Můžete sice argumentovat, že korporace se skládá z lidí, ale právě v tom spočívá jistá genialita, odlištění, jednotlivec sám nic není. Podobně u hromady písky nemá cenu řešit jednotlivá zrnka (i když když jich odeberu dost, přestane hromada být hromadou). Zkusme to jinak, prakticky. Zkuste uvést příklady korporací, které mají Vaše "cíle", aniž by tím sledovali zisk. A nebo z druhé strany, zkuste říci, za jakým účelem existují třeba: IBM, Škoda Auto, Unicredit, Microsoft, Nokia, Sony, Madeta, Tesco, RWE (nebo jiné vlastní).
There are 7461 users in the import queue ahead of you.To vypadá, že se nedočkám :(
There are 7461 users in the import queue ahead of you.To je ještě dobré. Dost lidí asi podobně jako já s řešením čekalo na víken: There are 33187 users in the import queue ahead of you.
There are 11741 users in the import queue ahead of you.Ale před chvílí to bylo 13 tisíc, tak už se ani nesnažím to chápat.
Ahojky,
koukám, že je tu spousta lidí, co se vyzná, tak snad můj dotaz nebude tak zcela OT. Už nějakou dobu používáme v práci RSSOwl, do kterého máme přidané různé weby a program nám filtruje RSS podle různých klíčových slov a třídí do jednotlivých "binů" podle oblasti zájmu. Samozřejmě to ale funguje jen na PC, kde program mám a když by někdo chtěl prohlížet to samé, tak bych mu musel dát kopii celého programu - to sice není problém technicky ani licenčně (OSS), ale je to nepohodlné. Věděli byste o nějaké alternativě, která by byla zdarma i pro organizace, pokud možno běžela online - jedno, zda odněkud zvenku, nebo z našeho serveru a která by uměla výše uvedené? Líbilo by se mi, kdyby se lidi od nás mohli v případě zájmu podívat na danou stránku v prohlížeči na to, co je zajímá a nemuseli prohlížet ty weby ručně. Tj. filtry, kategorie a klíčová slova apod. by nastavil "admin" ale prohlížet by mohl kdokoliv. Samozřejmě by bylo fajn, kdyby to mohlo i nějak upozorňovat na nové články, ale to bych asi chtěl moc. Máme u nás směsici OS od Win různého druhu přes Ubuntu, Debian, Arch atd., tak proto se mi moc nechce do desktop čtečky... Čeština by byla výhodou, ale pokud rozhraní pro prohlížení nebude složité, tak se bez ní obejdeme dík
PS: zatím jsem narazil na
Tiny Tiny RSS ttp://www.tt-rss.org a
SwiftRiver https://swiftapp.com/welcome
- nemáte někdo zkušenosti?
Google několik hodin před oznámením jarního úklidu odstranil z obchodu Google Play všechny aplikace, které umožňovaly odstranit reklamu z těch aplikací, které byly zdarma právě výměnou za to, že samy reklamu zobrazovaly.A co je na tom špatného?
Tiskni
Sdílej: