Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
nenažranost na prostor na obrazovce,Ta jedna lista nahore vam vadi?
nenažranost celýho GnomeBez posouzeni konkretni konfigurace a bezicich sluzeb nelze srovnavat.
příšerný vyhledávání v NautiluA co vam vadi?
No třeba chování vývojářů,Nezdravi, ze, bestie.
cely gnome 3 je delany pro dotykovy obrazovkyMne se to vyborne ovlada jen klavesnici.
ale proste a jednoduse si musis uvedomit, ze to nebude vyhovovat vsemTo ja samozrejme vim, a proto se vetsinou nenavazim do prostredi, ktere me prilis nesedi.
...ostatne proto se gnome potyka s nedostatkem vyvojaru
Ano, GNOME se potýká s nedostatkem vývojářů jako prakticky každý open source projekt (vývojářů není nikdy dost). Nicméně po vydání GNOME 3 počet vývojářů a jejich aktivita narostla. Ty fámy o tom, jak od GNOME utíkají přispěvatelé, jsou spíše přání otcem myšlenky lidí, kteří nedokáží překousnout směr, kterým se projekt ubírá.
Naopak na konci druhé generace GNOME byl trend počtu přispěvatelů docela alarmující. I to byl jeden z důvodů, proč se udělala výrazná změna.
Ale prd. To se musí vidět a zažít. A to říkám coby člověk, co má Gnome coby produkt celkem rád.No třeba chování vývojářů,Nezdravi, ze, bestie.
Reálné problémy jsou úplně jinde.A kde tedy jsou podle tebe? Lide ve vedeni jako Allan Day, McCann a nekolik dalsich figur [na ktere jsem jiz alergicky]? Mluvis v naznacich a to se mi nelibi
že na stabilizaci je kolikrát i více práce než na proof-of-concept implementaci.To je bez debaty. Obecne FOSS ma latku dole, ale v RHEL bych cekal ze to casem stabibilizujete.
Teď ale docela silně uvažuju o přechodu na něco trochu vyladěnějšího.Ze by u velkych desktopu byla situace jinde zelenejsi, nepozoruji, sanci zatim snad skytaji mensi z nich.
Pomalu dochazim k nazoru, ze Gnome 3 je jen kamenita cesta ke Gnome 4Úplně si neumím představit, jak by stejná skupina vývojářů mohla udržovat něco stabilního. Třeba u NetworkManageru je spousta důvodů, proč to, co je, z větší části zahodit a pustit se do vývoje bez ohledu na kontinuitu a stabilizaci řešit jen minimálně přesto se tomu tak momentálně neděje.
Spise me znervoznuje hluchota a arogance nekterych jedincu, a na ty dva zminene jsem vysazen.Mně hlavně už tenhle typ lidí nějak přestává bavit.
ale v RHEL bych cekal ze to casem stabibilizujete.Ta generalizace je moc hezká, ale já ho stabilizovat určitě nebudu a s největší pravděpodobností jeho použití omezím na minimum nebo ho opustím úplně.
Ze by u velkych desktopu byla situace jinde zelenejsi, nepozoruji, sanci zatim snad skytaji mensi z nich.Možná je myšlenka velkého open source desktopu sama o sobě nešťastná a bylo by lepší se soustředit na kvalitní komponenty, ze kterých půjde desktop jednoduše složit.
Tiskni
Sdílej: