Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Magor seš leda ty. Spotřeba elektřiny bývá zdaleka nejvyšší částkou v provozu datacenter. Podívej se, co všechno dělají firmy jako třeba Google, aby tyto náklady snížil. A chceš snad tvrdit, že to jsou nějací zelení fanatici? Dokonce i u serverhostingů se dnes provozovatelé zajímají víc o to, kolik hostovaný server žere elektřiny, než kolik přes něj teče dat.
Zpráva říká o kolik snížili spotřebu ve Wattech.
A že se tam píše o „zelenosti“? V každém druhém článku se dnes zmiňuje také „cloud“, „outsourcing“ a jiné podobné cool věci. Vůbec největší hit je do každého tématu zatáhnout „komunismus“ a „marxismus“. To má teprve grády, to je autor borec.
"Cloud" i "outsourcing" jsou jasně definované a definovatelné pojmyTak prosím. Především tu ideologii, pardon, definici cloudu.
Rýchlo rastúce stromy odoberajú z pôdy živiny a nakoniec sa ich drevo spáli a žiadne živiny sa nevrátia do pôdy. Napríklad úrodná pôda pod listnatými lesmi.
? Znáte dnes dokonalejšího a inteligentnějšího tvora ve vesmíru, než je člověk? Proč pořád někdo ponižuje evoluční zázrak a tak vzácný organismus? Je to jediná známá agregace hmoty, která je schopna zkoumat sama sebe a časoprostor, v němž žije.
Pořád nechápu tu sebenenávist lidí. Ale budiž, nesnášíte svůj druh, s tím nic nenadělám a ani nechci, vždyť máte svobodnou vůli a svobodu rozhodování.
Závislost mezi koncentrací CO2 a jeho radiačním forcingem (ve W/m^2) je logaritmický, tj. největší efekt mají první molekuly, s rostoucí koncentrací příspěvek CO2 klesá, tedy od vyšších hodnot je rozdíl v radiačním forcingu, tudíž i v \delta T, takřka nulový.Zavislost je jen priblizne logaritmicka a v soucasne koncentraci je zmena jeho radiacniho forcingu (dF) pri zdvojnasobeni koncentrace CO_2 cca 3.7 W/m^2. Citlivost klimatu na radiacni forcing (dT/dF) se odhaduje na 0.5-1.2 degC/(W/m^2), coz dela dT cca 1.9-4.5 degC (pri zdvojnasobeni CO_2).
Tiskni
Sdílej: