abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    Karry avatar 29.4.2010 11:18 Karry | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP kupuje Palm za 1,2 mld. dolarů
    Je potřeba zmínit že se jedná pouze o softwarovou část Palmu, která stojí za platformu WebOS, proto je cena tak "nízká"... Takže se možná dočkáme zařízení od HP postaveném na této platformě...
    unzip; strip; touch; grep; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep
    29.4.2010 12:17 Leoryk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP kupuje Palm za 1,2 mld. dolarů
    A Jak to bude s modely telefonu tzn HW?
    Karry avatar 29.4.2010 12:51 Karry | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP kupuje Palm za 1,2 mld. dolarů
    To mě také zajímalo, ale nikde jsem se o tom moc nedočetl... Problém je že nyní zisky Palmu defakto stojí a padají na prodejích Pre a Pixi, které se zrovna moc dobře neprodávají (marketing? špatná mechanická konstrukce?...).

    Napadá mě několik možných scénářů... HW od Palmu zanikne a z Palmu se stane čistě sw společnost, Palm hw bude dotován z peněz od HP (je tohle reálné?), přijdou s revolučním přístrojem a hw divize vstane z popela...

    Možná kecám z hladu, ale takový to na mě zanechalo dojem po přečtení několika rozborů...
    unzip; strip; touch; grep; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep
    29.4.2010 23:06 JeChW
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP kupuje Palm za 1,2 mld. dolarů
    Já tu vidím několik zásadních problémů, proč se ty přístroje neprodávají:

    1) Po HW stránce žádný zázrak, nic, co by neměla konkurence

    2) Velmi nevhodné (z mého pohledu a odhaduji, že i většiny populace) řešení přístroje. Nevysouvací klávesnice napříč je podle mýho úlet.

    3) Vlastní a tím pádem málo rozšířený OS, z toho vyplývá málo aplikací a malý zájem vývojářů.

    4) Nulový marketing, alespoň u nás. Mají vůbec lokalizovanou verzi OS do češtiny?

    Prostě Palm Pre mě absolutně neoslovil žádnou ze svých vlastností a obávám se, že to tak je i u většiny ostatních lidí. Škoda, mám tu firmu rád, ale podle mě se jim současná generace hrubě nepovedla.
    Karry avatar 30.4.2010 00:19 Karry | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP kupuje Palm za 1,2 mld. dolarů
    ad 1) souhlasím, Pre mi po hardwarové stránce nepřijde jako žádný zázrak a mechanické zpracování je vcelku děsné.

    ad 2) vyzkoušej, zrovna toto řešení mi vyhovuje

    ad 3) ano, málo rozšířený, ale prakticky je možné provozovat jakoukoliv aplikaci dostupnou pro Linux, zájem vývojářů mi nepřijde nízký... Způsob vývoje je opravdu jednoduchý a oslovil mnoho vývojářů. Počet WebOS aplikací stoupá strměji než u jiných platforem.

    ad 4) ano, tady to podle mého Palm naprosto podělal... CZ lokalizace je dostupná pouze neoficiální, která je hodně strohá...

    Mě oslovil způsobem vývoje aplikací, zajímavě řešeným OS, svojí otevřeností ke komunitě... Používání WebOS je velice návykové, kam se hrabe iPhone OS...
    unzip; strip; touch; grep; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep
    30.4.2010 01:14 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP kupuje Palm za 1,2 mld. dolarů
    1) Hardware je poplatný době. Pre vyšlo měsíc před iPhonem 3GS a má (až na kompas) identický hardware. V té době technologicky velmi vyspělý telefon. Samozřejmě, o rok později je už situace jiná. Je třeba počkat na C40, který by měl být hi-end modelem. S tou nekvalitou hardware souhlasím, je to vážně křáp.

    2) Lepší řešení klávesnice než má Pre či Pixi si nedokážu představit. Horizontální slider je IMHO dost nepraktický (překlápět telefon když chci něco napsat? opravdu?) a software-only klávesnice též mnoha lidem nevyhovuje.

    3) Platforma je v pořádku. Navíc teď s PDK je možné během několika dní snadno portovat aplikace z iPhone což je dost výhoda u nákladných 3D titůlu, jejichž vývoj zaměstnal mnoho lidí. Menší zájem poslední doby je jasný -- nikdo nevěděl, co s Palmem bude.

    4) Přiznejme si to, Česko je marginální trh bez většího významu. Německo, Španělsko, Francie, Británie. Přidal bych možná ještě Itálii ale první čtyři Pre a Pixi dostanou. Že to trvalo dost dlouho, to je jiná písnička. Je to hlavně o penězích, kterých se Palmu moc nedostávalo. A ještě k té lokalizaci -- když bude dost uživatelů, aby mi to zaplatilo vývoj velké lokalizace, klidně se do ní pustím.
    29.4.2010 12:53 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP kupuje Palm za 1,2 mld. dolarů
    Softwarovou? Mohu se zeptat na zdroj této informace?

    Každopádně bych s velkou pravděpodobností očekával WebOS tablet.
    Karry avatar 29.4.2010 14:05 Karry | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP kupuje Palm za 1,2 mld. dolarů
    Ouu... beru zpět... jsem si ten článek na gizmodo.com přečetl podruhé a pořádně... Kupuje sw i hw... sorry za dezinformaci.
    unzip; strip; touch; grep; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep
    29.4.2010 14:43 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP kupuje Palm za 1,2 mld. dolarů
    Se mi to zdálo nějaké zvláštní, zvlášť když na Engadgetu psali, že se to nadcházejícího hardware ještě nedotkne :-)
    29.4.2010 14:46 Aldagautr | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP kupuje Palm za 1,2 mld. dolarů
    asi dobra zprava, ted doufam, ze uz to zacnou konecne prodavat
    o svobodu prichazi nejsnaze ten, kdo o ni nikdy nebojoval

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.