V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Souhlasíte s tím, že nebudete
(1) bez výslovného písemného oprávnění společnosti ICQ vytvářet ani používat jiný software než ten, který vám poskytla společnost ICQ nebo America Online, LLC. nebo jejich pobočka, k zadání vašeho čísla ICQ nebo hesla nebo pro získání přístupu ke službám ICQ;
(2) vytahovat informace ze služeb ICQ, provádět zpětný překlad, dekompilaci, rozložení, pozměňování, duplikování, pořizovat kopie, vytvářet odvozená díla, distribuovat software, komunikační protokoly ICQ nebo jiné informace dostupné nebo přístupné ze služeb ICQ nebo jejich libovolné části, z nich odvozené nebo vytažené;
(3) blokovat, vypínat nebo jinak ovlivňovat reklamu, okno s reklamním pruhem, odkazy na jiné stránky a služby nebo jiné funkce, které představují nedílnou součást softwaru a služeb ICQ;
(4) připojovat, používat, pokoušet se o připojení nebo použití služeb ICQ jiným způsobem, pro libovolné komerční účely nebo jiné účely, které nejsou v dobré víře vaším soukromým osobním užíváním tak, jak tyto služby výslovně nabízí webové stránky ICQ, a
(5) zahrnovat, začleňovat nebo jinak zabudovávat software nebo jeho libovolnou část (včetně komunikačních protokolů ICQ) do softwaru, programu nebo produktu, který komunikuje, poskytuje přístup nebo se jinak připojuje ke službám ICQ nebo jiným službám instant messaging, internetovým nebo on-line službám.
http://dev.aol.com/aim/oscar/
, ale na ní je:
You are not authorized to view this page. Please login for access.V době, kdy ty stránky byly ještě veřejně dostupné, jsem si na
http://dev.aol.com/aim/terms
četl „Terms and conditions“ – aby člověk mohl implementovat svého klienta, musel do něj přidat reklamu ICQ nebo splnit jiné podmínky…
nikdo tu nehne ani prstem, aby pochopil pravduA proč by měl někdo chápat tvojí pravdu bez jakéhokoli náznaku zdroje? Tvoje argumenty dokazují volnost použití ICQ služeb asi tak jako dokazuje to, že nás stvořil bůh před několika málo tisíci lety. Když už používáš slovo fanatismus, tak se rozmysli, na koho tu vlastně sedí.
Upřímně, jestli tohle není na jabberu, tak tam není žádná sranda a nikdy mě tam nedostaneteZkusíme to nějak bez vás zvládnout, taková kapacita by se nám tam hodila. Nedá se nic dělat.
Upřímně, jestli tohle není na jabberu, tak tam není žádná sranda a nikdy mě tam nedostaneteMyslím, že by neměl být problém napsat nějakého robota, který toto bude dělat na Jabberu.
Tiskni
Sdílej: