Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
all: gcc -O3 *.c -o ehmdemain.c:
// TODO
function checkTime(time) { if (time < 10) { time = "0" + time; } return time; }To je hovnokód světové úrovně.
v kontextu to mozna dava vetsi nesmysl ale takto vytrzene to resi v dnesnim js standardu nepritomny padding zleva.. a jina reseni jsou sice obecnejsi ale nijak zvlast elegantnejsi tim autora nijak nwobhajuju myslim ze psat dalsi desktopove prostredi je naprosta picovina stejne to nebude nikdo pouzivat tak jako nepouziva kde gnome nebo oststni shity na linuxu cest mrtve vyjimce unity ktera sla vlastni cestou nekopirovani win/linuxu a popravu skoncila v propadlisti dejin
checkTime()
, místo zeroPadding()
nebo něčeho podobného.0-1
místo -01
, uznávám, že to v tom kontextu třeba nikdy nepoužije.today.toTimeString().slice(0, 8)
.
Now i remember why i used setTimeout recursivelyJo, to jsem si tak nějak myslel, proto jsem to neupravoval. Mám takovou nějakou polo-zasutou a zapomenutou vzpomínku, že jsem na to kdysi taky narazil.
setInterval(timeDate, 200); does not update the clock properly and it lags behind
funkce checkTime, která kontroluje... něcoNarážel jsem na chybné pojmenování té funkce – nic to nekontroluje a už vůbec to nesouvisí s časem. Formátuje to číslo na dvě číslice.
vsechny vyrcene vytky pomijeji fakt, ze je na prvni pohled videt, co to delaSituace, kdy je identifikátor nedeskriptivní, je v některých případech přípustná (omezený scope – např. iterační proměnné, pomocné vnitřní funkce apod.). To ale není tento případ, protože název funkce je zavádějící, pro což neexistuje omluva. Zatímco v případě nedeskriptivního názvu víš, že je potřeba se podívat na definici, u zavádějícího názvu tě to hned trknout nemusí. V případě daného autora se jedná o dlouhodobý vzorec chování, ne jednu chybu v bezvýznamném modulu. Viz třeba funkci
fetch_icon
odkazovanou níže, která nefetchuje vůbec nic – vrací cestu. Tam má tedy alespoň dokumentační komentář, nicméně ten je rovněž zavádějící. Funkce totiž nevrací jméno a cestu, ale cestu.
jiste misto kam uprit mikrozrak vsech byrokratickych poucek o sw engineeringuJe to jedno z míst, kam jsem upřel zrak, a zdaleka ne jediné. Především ale mícháš dvě věci dohromady: Nemluvil jsem o tom, odkud to začít refactorovat, ale zběžně jsem se s tím projektem seznámil a soudím, že kvalita kódu je příšerná. Jó, kdybych měl smůlu a byl to fakt super projekt a ten týpek byl ve skutečnosti mistr vývojář a nikde jinde podobné boty neměl, jen zrovna tady v tomhle modulu mu to ujelo, tak se dá říct, že jsem to soudil moc předčasně. Tak to ale samozřejmě není, ostatně si ten kód projděte sami.
Tiskni
Sdílej: