Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Fungovalo by to perfektně. Vynalézalo by se samozřejmně rychleji. Proces objevování by již neměl 10 velkých kroků v rámci jedné firmy ale třeba 1.000 (10.000, 1.000.000.000) krůčků vzájemně směnitelnýma třeba na nějaké burze. To hlavní zůstává: Průmyslová špionáž je pořád trestná, je to porušení práva na majetek. Ale ta ohromná motivace něco malého udělat za co nejkratší dobu, a existence někoho, kdo to udělá za malou, nebo žádnou cenu by byla neskutečná. Monopol chráněný státem je konstrukt ať již je to myšlono dobře nebo ne. Ja věřím v lidské jednání a spolupráci, tak se prosím nepodceńujme!
První kupující by to zveřejnilProč by to dělal, tedy krom bezbřehého altruismu a přebytku peněz?
příjemce těch peněz by byla firma, která financovala výzkum účinné látky a klinické testyJak by se určovalo, kolik přesně peněz za ten provedený výzkum nakonec firma dostane? Někdy je nutné prozkoumat i "slepé uličky", ve kterých utopíte jinde vydělané peníze. Jak by se toto řešilo? Měl bych z toho strach, protože dotace na soukromý výzkum tu v jisté podobě máme už dnes. A občas se dozvím, jak si z nich někdo hezky žije, přičemž výsledek výzkumu je "nic jsme nevyzkoumali, bylo málo peněz, příští rok je třeba přidat". Čili jak zajistit, že systém fondu bude ve výsledku fungovat lépe než ten dnešní založený na soukromém kapitálu a patentové ochraně.
Rozvojové země pak nemusejí platit vůbec nic, takže budou mít levné léky.To v podstatě znamená, že celý ten systém bude fraška.
Vynalézalo by samozřejmě dále, ale pouze pokud by to stálo málo penězKdyž toto čtu, tak si říkám: LOL.
Pokud si uvědomuji škodlivost patetnů v jednom oboru , jaktože v druhém oboru bych je měl bránit? V tom prvním jde pouze o jedničky a nuly a v druhém o lidské zdraví? O život jde v obou oborech. Neúměrné plýtvání, které sebou nese existence státem chráněných monopolních softwarových korporací má jistě za násladek spousty lidských životů, když už to chcete takhle ;)
že bychom dnes byli 100 let za vopicema bez windowsů? Ale kuž
ve farmaceutickém odvětví se plýtvání neděje? Nepodávají vám v nemocnici taky nějaký windows na infektci? Doopravdy by nebyly léky? A nebo by byly kvalitnější ?
Tiskni
Sdílej: