Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Dál už jsem to moc nezkoumal, raději zůstanu u udělání si makra pro první případ a několikrát si ho zopakuju, přičemž se můžu soustředit na jednotlivé změny. Pro můj mozek je to tak lepší.To není to samé (makra umí sublime taky). Multiselection ti dává úplně jinou moc co se týče brutální síly (bruteforce) v editování, kdy během 20 vteřin provedeš transformace, na které bys jinak potřeboval 10 minut vymýšlet makra a scripty. Je to něco mezi, takový zesilovač lidského potenciálu. Tohle neber jako oslavu Sublime, ale obecně multiselection. Snažil jsem se to vysvětlit už několika lidem, ale je to jedna z těch věcí, které se musí prostě zažít, protože dokud to nebudeš týden používat, tak nepochopíš, jak moc je to intuitivní (=nevyžaduje to moc přemýšlení a času). V podstatě od té doby co používám sublime jsem do velké míry přestal používat i věci jako sed, protože prostě rychleji provedu trasnformace přes multiselection a když to chci náhodou zopakovat, tak si to nahraju jako makro. Praktická ukázka například v mé staré recenzi. Imho je jedno, jestli ve vimu, nebo v Sublime, či snad Emacsu, ale dřív nebo později to bude používat každý, asi stejně jako všichni používají ostatní vymoženosti, jako možnost smazat najednou celé slovo, zakomentovat řádek atp..
Jako feature to je zajímavá, jen nevím jak často a jak bych to použil..Pořád. Viz diskuze na rootu. Jak si na to člověk zvykne, tak to používá každý den, každou hodinu editace, úplně mimovolně.
Stale me prekvapuje, kolik lidi je ochotnych misto toho, aby se naucili vim/ed, venovat mnohonasobne vic casu tomu, aby "navrhli a napsali tentokrat urcite dokonalejsi textovy editor"Z neznalosti, nepochopeni, nezkusenosti, namyslenosti, jesitnosti a NiH syndromu ?
Treba ho jednou mergnou do systemd a bude tu o tom zpravicka k nove verziTo tezko - systemd je v C a kak v C++.
Stale me prekvapuje, kolik lidi je ochotnych misto toho, aby se naucili vim/ed, venovat mnohonasobne vic casu tomu, aby "navrhli a napsali tentokrat urcite dokonalejsi textovy editor"Ja treba vim znam a pouzivam a taky uvazuju ze si napisu vlastni editor
Tiskni
Sdílej: