NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Já nevím co máte s tím Intelem. Mám grafiku 965 a funguje to dobře. Tedy alespoň myslím. Spuštění Firefoxu - studený asi 7 vteřin, hot start 2-3 vteřiny. Spuštění Dolphinu - cca 400-500 ms, Konqueror to samé. Efekty prostředí použitelné, nejvíc používaný Present Windows funguje bezvadně. Asi mám štěstí. Kubuntu 8.04 KDE 4.1.2.
Mohl by někdo třeba natočit to pomalé prostředí? Docela by mě to zajímalo.
...se dá použít pouze bez vypnutých efektů, po jejich zapnutí je...
Dvakrát ten samej stav a pokaždé se to chová jinak. Zajímavý...
mě na to pomohlo v xorg.conf nastavit
Option "AccelMethod" "XAA"
dobrý
Porad o dost pomaleji nez KDE 3.5 + Compiz Fusion. A to i na ATI. Intel tady ted nemam abych to otestoval. Je to takova Vista ve svete Linuxu
Hlavně nevím, že by tam Firefox tvral spustit 7 vteřin.
Ja jsem pozorroval chovani KDE4 a zvlastni je, ze je to pomale, ale CPU moc vytizene neni. Vypada to, jako by to nejak nekorektne pouzivalo GPU pro akceleraci, protoze KDE4 s Compiz je rychlejsi a je srovnatelne s KDE 3.5.10.
Ja mam verzi driveru 177 (karta Go 7300) a prijde mi, ze to beha celkem rychle. Mohu ocekavat po instalaci 180.16+ jeste nejake zrychleni?
Za to může NVIDIA, ATI, Intel, VIA a SiS. Nikoli KDE. Kup si jakoukoli jinou grafickou kartu než od zmíněných výrobců a KDE ti pojede jako z praku.zapomněl jsi na Matrox, ten za to taky může
Mám jej na notebooku a je dost svižné, oproti 4.1... zdá se mi že je rychlejší než GTK.
Solaris 10 Update6 (Ultra20m2), karta NVIDIA Quadro fx 560 (prehistoricky ovladac 100.14.19) > KDE 4.1.3 a vse jede jak z praku. Rychlost vyborna, efekty skvele. S rychlosti nemam vubec zadny problem. Vlastni build (http://techbase.kde.org/index.php?title=Projects/KDE_on_Solaris)
KDE 4.2 beta 2 pouzivam od vanoc a je super. Problemem jsem mel s videem z webkamery, ale to se zlepsilo po Ati ovladacich. Jinak vsechno lita. Pokud si stezujete na rychlost, hledejte problemy jinde nez u KDE.
Pouzivam uz dlouho kubuntu, kde vsechno funguje jak ma. Nejvic ocenuji Apt. Minuly tyden jsem mel hloupy napad podivat se na opensuse, na kterem jsem nekdy kolem verze 9.2 a 9.3 zacinal. Stav je strasny. Pri prvnim pokusu o instalacai se nespustil yast. Pote jsem zkousel nahodit KDE 4.2 beta 2. Masakr: zavislosti mi vyhazeli malem vic balicku nez pridali a po restrtu to stejne nejelo. Zacinam se osypavat po pouziti rpm balicku. Partisny jsem zrusil mam zase dost mista kam expandovat ubuntu.
Mam C2D, 2 GB RAM a Ati 1950 pro. Rychlost efektu urcuju ja (je to nekde v nastaveni systemu). Nemam vytku.
Nevavno jsem odskousel i na NB s nejakym AMDckem. O NB vim jen ze to byl Acer do 15 tisic. Vse slapalo krasne rychle
Takze ti ide aj network manazer?
KDE 4.1.4. je stale na tom istom zeleze o asi 3-5x pomalsie (vykreslovanie okien, posun okien) ako stare dobre 3.5.10. Stale nepouzitelne na pracu pockam na 4.2. Trosku sa 4.1.4 pouzivat da, ak sa vypnu efekty, inak roztahovanie okna trva ako dej kratkometrazneho filmu.
Máte někdo odkaz na nějaké live CD??
Můžeš zkusit http://home.kde.org/~binner/kde-four-live/ , je tam sice teď beta 2, ale do RC se imho nic nějak drasticky nezměnilo ...
To, že si někteří lidé stěžují na rychlost KDE 4 i pod NVidií (s jinými nemám zkušenost) mi připadá zvláštní. Od té doby, co chlapci zapracovali na XRender, atp je pro mně KDE 4 rychlostě použitelné ...
Používám OpenGL a naprostá spokojenost. NVidia 8400M G ... Poslední stabilní ovladač - 180.22 tuším, ale i se staršími to šlapalo vpohodě ...
Ja mam NV 7600GS AGP, ovladace 180.22 a KDE 4.2 s efekty je porad znatelne pomalejsi nez KDE 3.5.10 + Compiz Fusion a navic se mi objevuji ruzne graficke glitche v tray Docela me to depta, ted o vikendu se chystam postavit novy komp s NV 9600GT a tam uz chci dat jen KDE 4.2, protoze stejne musim udelat cistou instalaci, tak doufam, ze to bude pouzitelne. Tyhle graficke problemy me fakt deptaji, protoze jinak povazuju KDE 4.2 za dobrou nahradu za 3.5.10, takze jsem pripraveny definitivne prejit a uz se na to tesim
Jsou lidé, kteří se nespokojí s tím, že je něco použitelné, ale chtějí to mít vynikající (u některých systémů naprostá samozřejmost) po zmáčknutí klávesy nebo tlačítka myši vykonanou akci.
Reaguji například na ty 3s prodlevy po kliknutí na hlavní nabídku, nebo tak ...
Tak takový systém je pochopitelně nepoužitelný ...
Tak jsem byl cely den nateseny az vecer upgradnu z 4.2 b2 na 4.2 rc a ted musim rict, ze se verze sice navysila, ale funguje to porad stejne. Vsechny aplikace jsou rychle a stabilni, ale to byly i predtim
Ja mam silny stroj. Pozorujete nejakou optimalizaci na starsich strojich?
Jako jedinou nedoresenou vec vnimam "motivy plochy", urcujici graficky styl widgetu. Pokud neni motiv radne definovany, postizene widgety nejsou zobrazeny. To je ale otazkou autoru motivu. Ty nejlepsi jsou bez chyby a funguji super
KDE 4.2 jsem dal rodine do firmy 4 PC (uz od 4.2 b2, to od vanoc)
postreh: KDE4.2 pripomina ovladani windows xp vic nez Windows 7. Aby za chvili nebylo, ze na nove windows 7 a office 2007 je treba skoleni, zatimco na Linux (s KDE) a Openoffice skoleni treba neni
Tiskni
Sdílej: