abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    16.12.2008 17:16 Septyk | skóre: 2 | Teplice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2

    Zatím to funuje dobře, žádné pády, rychlost OK a pár vyřešených problémů oproti KDe 4.1 (mluvím jen o těch co vadily mě, např tray). Dokonce i různé efekty přes xrender jsou plynulé, oproti 4.1. A upravený Oxygen se mi líbí, vypadá že je úspornější na místo.

    ...
    Rezza avatar 16.12.2008 17:37 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2

    No zatim to vypada, ze efekty ve Fedore defaultne zakazeme, na Rexove live CD uz tomu tak je, pac porad to nefunguje (ani automaticka detekce, ze neco neni v poradku). Uvidime jak to pujde ve finalni verzi.

    16.12.2008 18:24 kub. | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2

    Přijdou mi v té betě pomalejší, než byly v KDE 4.1:2 nebo kdy jsem je zkoušel... na Intelu.

    mirec avatar 16.12.2008 17:27 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2
    No až mi to v portage odmaskujú tak si posvietim na tú multi screen podporu ;) Som ešte nevidel, že by to v KDE4 išlo normálne ...
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    belisarivs avatar 16.12.2008 17:39 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2

    A nebude to u tebe driverem grafarny? Zminoval jsi, ze ti X3000 nebo X4500 moc neslape, pokud si dobre vzpominam.

    IRC is just multiplayer notepad.
    mirec avatar 16.12.2008 18:27 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2
    Intel X3100. Neviem či je to vecou grafiky ale KDE3, E17 ... s tým problémy nemajú, jedine KDE4 (presnejšie povedané plasma).
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    16.12.2008 17:46 Scarabeus IV | skóre: 20 | blog: blogisek_o_gentoo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2
    Hm v kde crazy je to odmaskovany, pred chvilkou sem si vsimnul tehle zpravicky a rekl sem alexxymu :D
    a pak ze abclinuxu zpravicky sou o nicem :P
    mirec avatar 17.12.2008 16:31 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2
    Hmm, zaujímavé, ja mám stále ~amd64 ...
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    mirec avatar 18.12.2008 11:56 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2
    No tak som to vyskúšal, stále rovnako naprd ;) screen bug
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    16.12.2008 19:52 Murry | skóre: 16 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2
    Nevite jak je to s kotepe (jako cas kdepim) ?
    Porad, porad pada....
    A taky neznam prehravac ktery dokaze prehrat libovolne video a neblikat u toho:(, jinak OK.
    Nicky726 avatar 16.12.2008 20:05 Nicky726 | skóre: 56 | blog: Nicky726
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2

    VLC taky bliká?

    Enjoy the detours. There you’ll find the things more important than what you want. (Hunter x Hunter)
    16.12.2008 20:54 Murry | skóre: 16 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2
    VLC, Mplayer, mplayer (z bashu), Kaffeine (xine), SMplayer, Dragon, KMplayer, vsechno je stejny.
    Blika to, neda se na to divat (boli oci), nevim co s tim:-(
    16.12.2008 21:22 Tommy Angelo | skóre: 2 | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2

    vypni si efekty a nebude Ti blikat nic.

    Klavesova skratka pre vypnutie efektov je CTRL+ALT+F12

    16.12.2008 21:57 Murry | skóre: 16 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2
    ctrl+alt+f[1,2,.....11,12] je prepinani mezi terminali. Zkusil jsem a je to tak. Ale jak to vypnout by me zajimalo, nejak jednoduse :-)
    16.12.2008 22:12 knizmi | skóre: 27 | blog: Blog | Kosmonosy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2
    Mělo to být alt+shift+f12
    16.12.2008 22:22 Murry | skóre: 16 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2
    Po tom, co jsem je vypl, všechny problémy zmizeli, i ty co jsem psal níže. Děkuji. Takze KWin....
    16.12.2008 23:49 Luboš Luňák | skóre: 19 | blog: Seli
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2
    Takze X/drivery?
    clayman avatar 16.12.2008 23:57 clayman | skóre: 13 | Praha 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2

    Asi tak. Už by to chtělo DRI2.

    17.12.2008 14:04 Murry | skóre: 16 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2
    Ne,proprietary drivery.
    Nicky726 avatar 16.12.2008 22:12 Nicky726 | skóre: 56 | blog: Nicky726
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2

    Pokud to souvisí s efekty, doporučil bych prográmek qgamex a přehrávač spouštět jako:

    qgamex vlc

    Tedy pokud by chtěl efekty používat a vadí to je u playerů, příp her...

    Enjoy the detours. There you’ll find the things more important than what you want. (Hunter x Hunter)
    Jan Drábek avatar 16.12.2008 21:27 Jan Drábek | skóre: 41 | blog: Tartar | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2
    Jaké distro, jaký pc, jaké ovladače?
    01010010 01000101 01010000 01101100 01001001 00110010 01000100 01100101 01010110
    16.12.2008 21:53 Murry | skóre: 16 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2
    desktop, kubuntu 8.10, ati hd 3450, binarni && notebook, intel, kubuntu 8.10
    Ja bych presel uz i na hlavnim pc s gentoo, ale prece jenom, nechci to kompilovat, kdyz to zatim neni tak, jak bych chtel.
    16.12.2008 22:00 knizmi | skóre: 27 | blog: Blog | Kosmonosy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2
    Jaky pouzivas vystup? Xv video overlay v smplayeru mi jede v pohode a Xv ve VLC taky. Mam KDE 4.1.3 a GMA950 s ovladacem intel 2.5, se starsimi ovladaci na grafiku mi to ale taky blikalo.
    16.12.2008 20:57 Scarabeus IV | skóre: 20 | blog: blogisek_o_gentoo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2
    ati s fglrx ze?
    to je znamej bug, proste to chce pro rpehrani videa vypnout kompozitni rozsireni
    16.12.2008 21:00 Murry | skóre: 16 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2
    jj, zkusim si dat ty open. Ale to video je problem i na intelu? Na ntb, obcas u DVD se to seka (prolinani obrazu). A navic na obou systemech pri startovani app se zobrazi takovy hnusny okno s rozsypanym obrazem a posleze se vykresli to co tam ma byt (vypada to velmi neefektivne).
    16.12.2008 21:18 Venec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2

    Teda nevim jak tahle verze, ale mě blikalo video se zapnutým 3D (to v KDE) a mam Nvidii!! ALe byla to verze 4.1 tak nevim jak teĎ zkušekl jste to někdo??

    Freedom!
    Marián Kyral avatar 18.12.2008 00:07 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2

    Zkoušel a pořád bliká. Když přepnu na FF tak blikat přestane, ale nesmí vyskočit žádný popup (psi). Tohle dělá s xv. Když přepnu video output na opengl2 tak bez problémů.

    16.12.2008 21:05 Scarabeus IV | skóre: 20 | blog: blogisek_o_gentoo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2
    Jenom takova technicka.
    Tedko sem se podival na mailing list a tam je toto>
    it includes the fixes for kde-l10n tarball compilation now. Release announcement is delayed until thursday morning. I'll try to get a newer akonadi tarball asap.
    16.12.2008 21:06 Scarabeus IV | skóre: 20 | blog: blogisek_o_gentoo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2
    Zapomel sem dodat ze dusledek toho je ten kdo pouzije veci z toho co je ke stazeni ted muze ocekavat vic chyb a padu nez je zahodno :]
    18.12.2008 14:44 q pal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE 4.2 Beta 2

    Jedna se o mylku :-)

    Beta 2 jeste oficialne vyhlasena nebyla. Zjistite to na http://www.kde.org/announcements/ , kde je posledni verze 4.1.80 (beta 1), coz je rovnez verze dostupna na kde-four-live http://home.kde.org/~binner/kde-four-live/ .

    Stranka na portalu KDE ja vsak jiz pripravena. http://www.kde.org/info/4.1.85.php

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.