Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Když mně přijde, že i tempo oprav se zpomalilo, téměř až zastaviloNevím proč právě Win, když tady máme tolik jiných DE. J8 zase naopak musel nedávno něco dělat ve Win a prskám z toho ještě dnes. Je to úplně jiná filozofie a to na co jsem zvyklý z Linuxu tam prostě nefungujePoté, co mi distribuce vnutily KDE 4 místo KDE 3, jsem přešel (po šesti letech) z Linuxu na Windows
Byla by přece blbost řádit ve stabilní větvi, třeba já jsem jen rád, že tam pouze opravujou věci.ROFL
Zaujal mne zejména komentář č. 2:
for 2) accelerate development so that the addressbook is feature complete in 4.4.3.
this won't be possible because there is no new functionnalities in a stable release new features will be in kde 4.5
Jinak řečeno: doplnit chybějící funkce je nepřípustné, ale odstraňovat je je naprosto v pořádku…
Byla by přece blbost řádit ve stabilní větvi, třeba já jsem jen rád, že tam pouze opravujou věci.Tak to je gól! Ve stabilní větvi... Chá chá. :) Jen ať si zařáděj...
Ja zacal pouzivat KDE od 4.2 prave protoze byl zase silne nestabilni nautilus :) coz nebyla primo jeho chyba, ale v zasade byla (pri nacitani ftp slozek, ktere byly pripojeny jako lokalni zamrzaval kvuli nahledum, ktere se nedaji na urcite slozky vypnout a zapnout tak jak v dolphinu) :). Za posledni 4 mesice jsem nezaznamenal jedinny pad prostredi, plasmy.
Je už KDE konečně opravdu stabilní a dodělané?Ano samozrejme; teda pokial sa bavime o verzii 3.5.10.
Tiskni
Sdílej: