Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
pri praci je kontraproduktivni se na klavesnici divatPeriferní vidění. Na indikaci např. aktivní vrstvy to bohatě stačí a je fajn, že to je pro jednotlivé klávesy, takže nemusí svítit celá klávesnice (osobně podsvícení nesnáším, dělá se mi z něj nevolno).
dohledani nejakeho mene obvykleho symboluTo je věc nějaké softwarové overlay na obrazovce, tím spíš u programovatelné klávesnice.
polozeni rukouOd toho je tvar klávesnice nebo kláves samotných.
+ nasazování za uši (=nepadají malým dětem z hlavy) + obě sluchátka pevně spojená (nikoliv každé samostatně) + poměrně pevná konstrukce + kvalitnější kabel, který se snadno nepřeklesá + kolečkový ovladač hlasitosti + mikrofon v ovládání hlasitosti + (NiceToHave) tlačítko on/off pro mikrofon + (NiceToHave) sponka na pružině k přichycení mikrofonu + rozumně kvalitní zvuk + rozumná cena (před 15 lety za cca 100 Kč)
Díky za tip. S tímto modelem je problém, že mikrofon na drátě překáží, děti si s ním hrají až ho ukroutí.
Z nouze bereme Genius HS-300N
https://sluchatka.heureka.cz/genius-hs-300n/#specifikace
které mají pevnou a odjímatelnou trubičku, která vede zvuk k mikrofonu.
Ten není na konci, ale až u sluchátka. Akorát je nepraktické, v případě potřeby, řešit rozdání, nasazení a pak zase posbírání těch zvukovodů.
Také ne každému ta trubička sedí tam, kde by ji potřeboval mít.
Tiskni
Sdílej: