V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Pak je ale na místě otázka, jestli by nebylo praktičtější mít takový procesor v nějakém build serveru, ke kterému se vývojář připojí z nějakého slabšího notebooku.
Ale co jsem vyrozuměl z diskuse, spor nebyl ani tak o to, jestli je ten požadavek opodstatněný, ale jestli má být posuzován podle oficiální politiky nebo jestli se stačí soukromě domluvit s Otcem Zakladatelem, který pak pokladníkovi řekne "Je to OK, ty jsi tu jen od toho, abys to podepsal."
"Je to OK, ty jsi tu jen od toho, abys to podepsal."Aneb, miluji moc a nenávidím zodpovědnost.
The laptop in question is a Lenovo Legion5 15arh 28 for 1000 €, featuring AMD Ryzen, Nvidia Graphics and 16 GB of RAM. These specs are pretty decent already. Helmut (@schinfo) bumped the specs to 64 GB RAM and added two 2T SSDs. Wait a minute! For what? The two SSDs are for the backup concept he developed, which allows him to go back to a previous state at any time. It creates a backup every hour and automatically every time it boots. The RAM he needs to manage virtual machines on the device, so he is able to test our ISOs, which you and the community downloads and installs on your own devices. Having it tested by us on real hardware is needed and Helmut is dedicated to do that.zdroj Zdůvodněním vybavenějšího (2x 2TB SSD, 64GB RAM) ntb mj. bylo kromě testování .ISO, provozu VM i vývoj nového konceptu backupu.
Tiskni
Sdílej: