Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tedy za předpokladu, že ani v jednom nedělám poprvé.
Aha, no…
V PowerPointu a Impressu se totiž jednotlivé slajdy pořád rozlejzají, posouvají a vůbec to dělá blbosti, které je nutné neustále rovnat.
Pokud chceš precizní sazbu nebo nějaké složitosti, tak samozřejmě, to je i ten TeX mnohem předvídatelnější.
Ale když jde o to naflákat nějaký jednoduchý obsah na slajdy, zdaleka nejjednodušší je buď použít právě nějakou tu WYSIWYG aplikaci, nebo to udělat v nějaké minimalistické syntaxi a do LaTeXu (nebo něčeho jiného, třeba HTML5) provést pouze export. Výše je zmíněný org-mode, popř. já používám pandoc, když můžu.
Např. ukázka kódu nebo algoritmus v pseudokódu, na to se můžu v LaTeXu vysmolit. I blbý \verbatim
se chová výrazně míň předvídatelně než <pre>
v HaTlaMatLa. Zatímco v Impressu to nasekám natvrdo stylem psací stroj (resp. bez stylů) nebo v tom Markdownu apod. mě od detailů nebo escapování spec. znaků odstíní export a šablona.
Tiskni
Sdílej: