abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1995 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    12.12.2017 11:14 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kuchařka naší Růži aneb vaříme rychlou polévku z Beameru
    http://orgmode.org/worg/exporters/beamer/tutorial.html
    Blaazen avatar 12.12.2017 13:52 Blaazen | skóre: 24 | blog: BL
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kuchařka naší Růži aneb vaříme rychlou polévku z Beameru
    Předpokládám, že v Lyxu to půjde ještě jednodušeji, když už se někdo nechce pouštět do hlubin.
    |🇵🇸 avatar 12.12.2017 14:25 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kuchařka naší Růži aneb vaříme rychlou polévku z Beameru
    Nebo v nějaké aplikaci určené k tvorbě prezentací (PowerPoint/Impress)…
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    12.12.2017 15:49 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kuchařka naší Růži aneb vaříme rychlou polévku z Beameru
    Jakýkoli vzoreček nebo jen množinová formule je PP/impress strašný.
    |🇵🇸 avatar 12.12.2017 16:46 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kuchařka naší Růži aneb vaříme rychlou polévku z Beameru
    Tohle mimo část akademiků v matematice/fyzice/informatice a nějaké nerdy vesměs nikoho moc nevzrušuje. Kdyžtak se tam jebne bitmapa vysázená jinde. Je to třeba zvěrstvo, ale nezájem.

    Co jsem viděl, třeba hodně biologů potřebuje na slajdy naflákat hafo fotek a nějaké jejich postupné odkrývání. Prakticky jsem neviděl nikoho to řešit v TeXu – když už, tak měl textové slajdy a vedle prohlížeč obrázků.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    12.12.2017 17:28 kvr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kuchařka naší Růži aneb vaříme rychlou polévku z Beameru
    Použije-li se SVG místo bitmapy, nemusí to ani vypadat špatně: https://tex.stackexchange.com/questions/255470/compile-tex-directly-into-svg-using-the-command-line

    13.12.2017 09:31 Peter Fodrek | skóre: 11
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kuchařka naší Růži aneb vaříme rychlou polévku z Beameru
    V Impresse az< tak nie,,
    Josef Kufner avatar 12.12.2017 15:53 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kuchařka naší Růži aneb vaříme rychlou polévku z Beameru
    To bych neřekl. Poskládat běžnou prezentaci v LyXu a Beameru je rychlejší než v PowerPointu. Tedy za předpokladu, že ani v jednom nedělám poprvé. V PowerPointu a Impressu se totiž jednotlivé slajdy pořád rozlejzají, posouvají a vůbec to dělá blbosti, které je nutné neustále rovnat. V LyXu se to prostě napíše a je to. U složitějších layoutů to chce trochu cviku s rámečkama, ale když nastavíš, že rámeček bude mít na šířku 30%, tak to prostě mít bude. V PowerPointu jednou blbě klikneš a abys to rovnal znovu.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    |🇵🇸 avatar 12.12.2017 16:38 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kuchařka naší Růži aneb vaříme rychlou polévku z Beameru
    Tedy za předpokladu, že ani v jednom nedělám poprvé.

    Aha, no…

    V PowerPointu a Impressu se totiž jednotlivé slajdy pořád rozlejzají, posouvají a vůbec to dělá blbosti, které je nutné neustále rovnat.

    Pokud chceš precizní sazbu nebo nějaké složitosti, tak samozřejmě, to je i ten TeX mnohem předvídatelnější.

    Ale když jde o to naflákat nějaký jednoduchý obsah na slajdy, zdaleka nejjednodušší je buď použít právě nějakou tu WYSIWYG aplikaci, nebo to udělat v nějaké minimalistické syntaxi a do LaTeXu (nebo něčeho jiného, třeba HTML5) provést pouze export. Výše je zmíněný org-mode, popř. já používám pandoc, když můžu.

    Např. ukázka kódu nebo algoritmus v pseudokódu, na to se můžu v LaTeXu vysmolit. I blbý \verbatim se chová výrazně míň předvídatelně než <pre> v HaTlaMatLa. Zatímco v Impressu to nasekám natvrdo stylem psací stroj (resp. bez stylů) nebo v tom Markdownu apod. mě od detailů nebo escapování spec. znaků odstíní export a šablona.

    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Josef Kufner avatar 12.12.2017 18:11 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kuchařka naší Růži aneb vaříme rychlou polévku z Beameru
    Všimni si, že nemluvím o TeXu či LaTeXu, ale o LyXu.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    |🇵🇸 avatar 12.12.2017 20:49 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kuchařka naší Růži aneb vaříme rychlou polévku z Beameru
    LyX bez TeXu je ti k ničemu (tedy, možná to funguje ještě s groffem, ale to není relevantní už vůbec)… a ze zkušenosti je celkem k ničemu bez základního chápání TeXu (které se musí odněkud vzít).

    Co hůř, ta editační komponenta je solidní wtf… To se namátkou dívám na výchozí šablonu pro slajdy/Beamer.

    To už fakt radši nasekám ten zdroják, resp. pokud to potřebuju častěji, tak si udělám šablonu, úryvky kódu atd. Když to tak často nepotřebuju, nemá to cenu, stejně mezi použitími zapomenu, co a jak.

    zdroj: opakovaně co několik let zkouším, jestli by mi LyX neušetřil práci – neušetřil
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    12.12.2017 20:06 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kuchařka naší Růži aneb vaříme rychlou polévku z Beameru
    Beamer jsem zkoušel, ale nelíbí, používal jsem Reveal JS. Umí mnohem líp škálovat a jde zobrazit prakticky všude ze source.
    12.12.2017 21:26 jxjl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kuchařka naší Růži aneb vaříme rychlou polévku z Beameru
    Na beameru oceňuji několi věcí

    - texový layout slidů, kdy nemusím ručně kurzorovýma klávesama uisťovat prvky na slajdy, ale dle značek se to udělá samo a na pixel přesně

    - možnost používání sekcí, podsekcí, které se pak vyexportují jako obsah do pdf

    - jednotná a graficky dobře zakomponovaná navigační lišta

    jeako největší slabinu naopak vnímám absenci rozumné dokumentace pro člověka, co si chce pár drobností upravit podle sebe (posledně jsem se musel hrabat ve zdrojácích šablon, abych našel, jakou značkou co přenastavit)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.