Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
The Document Foundation oznámila vydání svobodného kancelářského balíku LibreOffice 4.0. Z přehledu nových vlastností a oprav s náhledy lze vybrat například podporu CMIS (Content Management Interoperability Services), podporu témat z Firefoxu, integraci s Unity, integraci s Thunderbirdem, lepší podporu DOCX a RTF, import dokumentů z Microsoft Publisheru, vylepšený import dokumentů z Visia, zrychlení načítání a ukládání souborů, ...
Tiskni
Sdílej:
ale testovaci buildy pro droid se generujou...Tak to gratuluju...
Me negratulovat, vyvojari co to delaji si zaslouzi pivo (nebo neco jineho co pijouTi si podle me spise uz i neco pichaji.).
A konkrétně jaký?Já cpu všude Debian ;)
Takhle mi funguje všechno, jak má, tak se mi moc nechce měnit.Mně by štvalo, že nemůžu tolik hrabat do systému a že nemám aplikace jako třeba právě OO.
Pro konference jsme si svého času dokupovali jen licence PPT (bez ostatních komponent).Tak ta prezentace by šla i bez licence, viz PowerPoint Viewer 2007.
To je jen amatérismus - alespoň se poučil.
Pohybuju se na různých akcích od nějakého 1994 roku a celou dobu je s prezentaceme problém, který v podstatě odpadá až nyní. Je jedno v jakém je to systému. Nečitelné diskety, nečitelná CD, nečitelné flashky, bordel na nich, neschopnost se vůbec zorientovat, jak se v systému kopíruje. Kvůli tomu se na různých akcích muselo zavést, aby to uživatel poslal zavčas dopředu.
Jinou kapitolou jsou různé verze PowerPointu, věci nalinkované do dokumentu, použitá speciální písma: buď se zobrazují nesmyslné znaky nebo stačí trochu jiný rozměr a celá prezentace se rozhodí. Sám jsem jednou nemohl přijít na problém: stejný OS, stejný PowerPoint, stejný font, ale jak se ukázalo font nebyl stejný, ale jiná verze :). Každý kdo dělal v branži věděl, že je rozumné si sebou vzít i PDF verzi pro nejhorší případ.
Jak říkám amatérismus - dělá to poprvé a musí se poučit.
Dneska se tento problém s rozšířením notebooků (netbooků) zmenšil, protože každý to má vlastně vyzkoušené.
Dneska se tento problém s rozšířením notebooků (netbooků) zmenšil, protože každý to má vlastně vyzkoušené.Přijde mi, že problém se spíš změnil na „jak se jenom na těch čínských dvoutisícovkách asi nastavuje VGA výstup v rozumném rozlišení?“
Posledni RC se vzdy prohlasi za final pokud se tam nenajdou dalsi echt problemy.mluvíš doufám jen o LO a ne třeba také o Fedoře?