Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
V tu chvíli budeme mít v podstatě vyhráno. 90% uživatelů používá jen 10% funkcí programu, a to ty základní. Chtěl bych vidět někoho, kdo používá alespoň 10% funkcí vimu. Snad Bram. Snad...Takto se to měřit nedá - vůbec nejde o to, kolik procent funkcí alternativa podporuje, ale zda podporuje ty funkce, které potřebuji já. Když zůstaneme u vimu, tak vi režim v Kwrite může z vimu reimplementovat kde co, ale pokud to nebude umět splitovat okna, nemůžu to používat.
Nevím čím MathWorks bojuje proti GPL. Když si na počítač místo Linuxu nainstaluju FreeBSD tak snad bojuji proti Linuxu? Ale ono je to takhle asi čtenější že?To je jak obloha a kozy.
GPL je zlo a proto je lepší BSD, kam si může kdejaká firma přidat doložku, že software můžeš používat jen s jejich produktyKdyž to jde udělat s GPL taky. Jenom je pak docela otázka, jestli ta nová licence se dá označit za GPL. To bych si pak třeba mohl napsat, že svůj SW dávám pod GPL s výjimkou, že nesmí být šířeny zdrojové kódy a SW nesmí využívat osoba starší 5 let. Co z tý licence pak asi zbude.
Když to jde udělat s GPL taky. Jenom je pak docela otázka, jestli ta nová licence se dá označit za GPL.Není nad to popřít sám sebe ... Zhruba řečeno s textem GPL jde udělat prakticky cokoli, ale většina výsledků nebude GPL kompatibilní
Tiskni
Sdílej: