Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
-novideo
, které s některými formáty funguje a s některými padá), kvalita kódu místy silně pokulhává, SVN verze pořád neumí pořádnou pauzu (git ano), mencoder je vůbec hrůza na kterou nikdo radši ani nešahá. K tomu hromada chyb (viz bugzilla).
To podle tebe mplayer není kam vylepšovat?Čas od času. Zatím jsem spíš překvapován vylepšeníma než že bych po nich vytvářel poptávku.
Podle mě teda rozhodně ano -- kodeky a demuxery nejsou všechno. Spousta věcí nefunguje v některých okrajových případech (jeden příklad za všechny je -novideo, které s některými formáty funguje a s některými padá), kvalita kódu místy silně pokulhává, SVN verze pořád neumí pořádnou pauzu (git ano), mencoder je vůbec hrůza na kterou nikdo radši ani nešahá. K tomu hromada chyb (viz bugzilla).Mplayer je především nadšenecký projekt, který nemá potřebu hnát se za číslama(Zdravím Google Chrome verze 5), uživatelama a sponzorama. Takovýto druh kritiky je vhodný pouze na bugzille nebo společně s přiloženým patchem. I tak se to v GITu hýbe na můj vkus až moc rychle.
Bohužel, MPlayer není knihovna, ale program, a proto není vhodný jako backend.To není úplně pravidlem, to s knihovnou a programem. Důležité je, jestli existuje dobré a stabilní rozhraní (API, protokol).
Tiskni
Sdílej: