Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
dyby to fakt platilo, tak by to asi fakt přispělo ke kultuře na webu a možná i ve státě.Silně o tom pochybuju, viz třeba co za "kulturu" pobývá na novinkách (tam mají AFAIK registraci přes dopis nebo tak něco). To samý na facebooku, tam taky lidi většinou používaj reálnou identitu, a přitom co tam je všechno za exoty. "Řidičák na internet" by dle mého názoru přinesl akorát 1) byrokracii, 2) korupci při realizaci, 3) zbytečné náklady a 4) velkobratrské praktiky.
Nebyl bych tak brutální. Nejsem magor jako oni.Tohle si říká každý druhý a proto to failuje.
Osobně bych jim vyčlenil nějaký prostor a nechal bych je v něm založit vlastní stát, kde si budou moct vybudovat vlastní "Internet", utáhnout u něj všechny šrouby i s matičkami, plošně čipovat a sledovat pohyb všech obyvatel, rozšířit patentové právo, aby se vztahovalo i na takové věci jako dýchání, sex a rozmnožování, a nechat vybírat poplatky za každou myšlenku o autorsky chráněném díle. A to vše pěkně bez nás.Reálnější a pravděpodobně i jednodušší je to udělat naopak :)
Lidi jsou dementiJa som tiež proti demokratickému štátu...
RetroShare derives its security from the fact that all transfers go through “trusted friends” who users themselves add. In this case, the defendant added the anti-piracy monitoring company as a friend, which allowed him to be “caught.”Takže si za to v podstatě mohl sám.
Tiskni
Sdílej: