Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Ono nejlepší by stejně bylo mít zvlášť čidlo/snímač a zvlášť třeba nějaký FPGA modul pro kompresi, ke kterému bys měl otevřený firmware a mohl ho upgradovat…
(pro BFU, kteří si s tím nechtějí hrát, to může být zabalené v jedné krabičce s nainstalovaným výchozím firmwarem… ale pořád to může být vnitřně udělané takto)
Některé kamery jsou normální počítač s vlastním operačním systémem…
si myslim že jako myslí takovej ten přijímač ke kterýmu by mělo jít připojit víc věcí logitech najednou hele ;D
Taky jde připojit víc přijímačů k jedné věci od logitechu nejednou hele ;D
(to by sice jít nemělo, ale jde…)
MouseJack je uz roky opraveny, staci mat v prijimaci aktualny firmware ...(to by sice jít nemělo, ale jde…)
supr ;D
by mě zajímalo jestli by fakt nějak šlo udělat něco velkýho jenom s myškou bez klávesnice. třeba win jsou jakoby hóóóóóódně klikací ale nevim jestli tam de naklikat něco fakt kritickýho. šlo by možná naklikat připjení k nějaký wifi jestli je takovej ten knoflík na liště furt stejně umístěnej. nebo jestli by nějak šlo jako zapnout takovu tu malinkatou virtuální klávesničku na monitor kliknout pravím tlačítkem nový soubor *.bat napsat nějakou srandu klinkout na to pravým a spustit jako superuživatel :O :O :D :D
je to realistický a nešlo by to jako i třeba nějak líp????
„Líp“ to jde v případě, že přes myš lze posílat klávesnicové USB HID události (což někdy fakt lze). Jinak si musíš otevřít tu malou klávesnici nebo kopírovat písmenka z jiných oken… a k tomu se hodí vidět na monitor. Ale i když na něj nevidíš, tak to teoreticky můžeš trefit, když budeš znát rozlišení a verzi systému.
Tiskni
Sdílej: