Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Supported Distributions* Red Hat Enterprise Linux 5 SuSE Linux 10.3 Fedora 7 Debian GNU/Linux 4.0 Ubuntu 7.04 *Nero Linux 4 supports all higher versions of the above supported distributionscize ti podporuje aj vsetky novsie vrzie ako su spomenute hore
+1
Kdelibs maji pul giga?
Targets (28): enchant-1.5.0-1 freeglut-2.4.0-4 jasper-1.900.1-3 ilmbase-1.0.1-1 openexr-1.6.1-1 clucene-0.9.21b-1 exiv2-0.18-1 strigi-0.7.0-1 soprano-2.3.0-1 kdelibs-4.3.1-1 kdelibs-experimental-4.3.1-1 oxygen-icons-4.3.1-1 tdb-3.3.7-1 smbclient-3.3.7-1 rarian-0.8.1-1 kdebase-runtime-4.3.1-1 flac-1.2.1-2 musicbrainz-2.1.5-2 kdemultimedia-kioslave-4.3.1-1 libsndfile-1.0.20-3 libsamplerate-0.1.7-1 faad2-2.7-1 ffmpeg-0.5-1 taglib-1.5-1 libmpcdec-1.2.6-1 libdvdread-4.1.3-1 polkit-qt-0.9.2-2 k3b-1.66.0alpha2-3 Total Download Size: 90.25 MB Total Installed Size: 252.23 MB
To bude asi špatnou distribucí. V Gentoo můžeš stlačit závislosti na minimum
Ona to není jen jedna aplikace. Já od Fedory utekl, protože mi pořád nutila sane, sambu a půlku gnome. Scaner nemám, sambu nepoužívám, gnome nechci. Na gentoo se to dá celkem úspěšně regulovat.
No ono se to mohlo mezitím změnit. Poslední moje fedora byla myslím čtyřka. A tu jsem jen nainstaloval a do týdne jsem instaloval Gentoo.
Já myslel, že jsi velký programátor
to ja k3b pouzivam rad i na ripovani CD a DVD... a jinak samozrejme to je jen na tvych schopnostech, jak si ty zavislosti poresis... ale kdyz myslis, tak si zaplat to Nero vid. nas neubyde...
to si tam radši uložím nějaký péčko
Moje řeč.
A to jako proč. Na internetu je ho tolik, že se k tomu uloženému stejně nevrátíte. Ono se to místo navíc dá využít i lépe.
Taky jsem koupil a nelituji. Akorát jsem ho koupil jako upgrade z trojkové verze. Myslím si, že k3b na něj nemá.
..Co je ta killer feature? ..
ze to funguje.
Na netu jsou k tomu nero 4 jiz tisice komentaru a mezi nimi je hodne podobnych tomu Vasemu. Rada OSS fanatiku tam jmenuje ty k3b a jine.
Ta odpoved je jedina. At se ti fanatici podivaji , kolik je na google tech zoufalych volani o pomoc, protoze ty free alternativy proste poradne nefungujou.
By mě zajímalo, jak si v K3B vypálím bluray disk.
Pekne
Skoda ze vypalovani CD / DVD pomalu konci a odsouva se do vecnych lovist IT historie.
Vypada ze DVD-RAM bude muj posledni pocin s livanci o prumeru 12 cm ve snaze nainstalovat na PC nejaky distro ci windows a tam si poradim s konzolovym dd pro nahrati iso image instalacky na onen livanec.
Vytvareni audio CD z mp3 souboru nefandim. DVD z avi z warezu taky ne.
Jejich kapacita dnes uz smesnych 30 GB jiste nikoho nenadchne.
1 GB dat lze dnes ulozit za 2 Kc na HDD tak proc drahe CD, DVD ci dnes predrazene Bluray.
Je pravda, že ceny USB Flash disků (resp. paměťových karet) šly dost dolů, takže můžete např. používat liveUSB distribuce.
Podla mna, kto má linux, ten má K3B a nejakeho nera za peniaze asi kupovať nebude(je tu možnosť ze si to maximalne tak stiahne "zdarma")
Mám na Linuxu (s prostředím KDE) K3B, zatím mi vždy posloužilo dobře. Nemám důvod pořizovat si tam Nero, to nechám Widlím. Navíc, jak již tu bylo řečeno, dnes už vypalování ztrácí na významu. Paměťová média se bouřlivě vyvíjejí a jistě nás nemine doba, kdy optický disk bude mrtvý Homolka.
Tiskni
Sdílej: