abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    16.1. 16:10 Xerces
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    Zbytečně prožraný peníze.
    16.1. 17:11 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    Investícia s benefitmi ktoré zabezpečia pohodlný život.

    Teraz ešte zistiť komu.
    17.1. 17:43 Radovan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    17.1. 18:09 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    To je až necelé jedno euro na jedného rezidenta ČR, to nestojí orgánom ani za zmienku. Pochybujem že niekto aspoň kontroluje či existujú faktúry k tomu prislúchajúce.

    Tak funguje nakladanie s verejnými financiami.
    17.1. 19:37 Radovan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    Jen jedna z tisíců sajících pijavic.

    Ano, takhle to funguje.
    17.1. 20:08 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    A v takýchto zmyselných investíciách končí dôchodkové výpalné ktoré musia platiť pracujúci. Len nechápem prečo sa tomu hovorí poistenie.
    18.1. 07:42 Radovan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    Protože to ty pijavice mají pojištěné zazmrdováním důležitých institucí. Viz odpudivý komoušský převlékař kabátů Pávek107 a jeho první hradní vyžírka, profesionální politručka :-D
    19.1. 11:31 Isthvan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    Musis cist vic nez jen URL, nebo se lepe orientovat v ceskych realiich. Nova republika mozna vypada jako tuctovy zpravodajsky webik, ale neni to jen tak ledajaky zpravodajsky webik, je to webik, ktery prinasi nejnovejsi zpravy z rise alternativnich faktu. A hlavne z Ruska.
    O tom, na co, pokud vubec, by mely jit dotace z verejnych penez, a jaky to melo vysledek, muzeme debatovat. Je take mozne, ze pani Klara rozkrada dotace, ostatne v Cesku rozkrada dotace kde kdo, pocinaje premierem, jenze z toho, ze X pracuje v Y, ktere pobira dotace, neplyne nic o tom, ze X neco "zustalo v rodinne kasicce". Kdybys pracoval v sokolovne v Pruhonicich pro predsedu nove vlady, ktera "doufejme, ze ... vystavi temhle parazitum stopku a pripadne je pozene k zodpovednosti", take by se dalo patlat myslenkove blato o tom, kolik, z mliardovych dotaci pro jeho firmy, ti zustalo v kasicce, ale asi nebude, ledaze by se v sokolovne pachala nejaka inkluze nebo gender.
    Jinak clanek vysel 15., 16., znovu 16. v Nove republice a 17.. Copy & paste, vcetne fotky a URL. Jeden webik lepsi nez druhy, muzes je prostudovat, kdyby te zajimalo, jak se to Radovanovi stalo, ale pozor, aby se ti to nestalo take.
    19.1. 23:18 Radovan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    To už tak v českých mééédiích bývá, že přebírají články z jednoho zdroje, nevšiml sis? Někdy tam ten zdroj i uvádějí, například Reuters, ČTK. Jinak jsou na různých webech slovo od slova stejné, často i se shodným ilustračním fotem.
    vencour avatar 16.1. 17:30 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    Datové schránky fungují. Takže změna to je. V porovnání se službami pošty kolosální.
    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    18.1. 15:53 PetebLazar | skóre: 35 | blog: l_eonardovo_odhodlani
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    Až na to když při koncipování DZ pro orgány státu přidáte mezi příjemce první ne-orgánovou datovou schránku. Místo, aby tomuto příjemci byla doručena placená DZ v rámci Vašeho kreditu/smlouvy (pokud má na své straně příjem PDZ povolen) dosavadní seznam příjemců se smaže. Nemusí jít zrovna o komerční organizace, některé organizace státu nejsou úřadem a tudíž komunikace prostřednictví DZ s nimi není zdarma.
    vencour avatar 18.1. 20:23 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    A vy řešíte to, že oni nemají potvrzeno, že to všichni dostali?
    Když to nefunguje samo, že se používá zpravidla "rovnák na ohejbák"?
    Tedy když ne revoluce hned, tak aspoň evoluce?
    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    MakeIranBombedAgain❗ avatar 16.1. 17:51 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    pirátcký soudruhy asi napadne že kdyby stát nato dal 275 miliard tak by během 22 let zdigitalizovali 100%, připadně kdyby se nasobila častka žeby to proporcionalně zkracovalo dobu trvání tý digitalizace :D :D :D :D
    16.1. 18:40 plostenka | blog: plstnk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    No tak tech 82 % statnich organu zrusit bez nahrady a hotovo. Zjevne nejsou potreba.
    jiri.one avatar 16.1. 21:06 jiri.one | skóre: 19 | blog: Jiriho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    Jednoznačně nejsou potřeba, takže stoprocentní souhlas.
    www.jiri.one - Můj blog o Linuxu, hrách, životě, ...
    17.1. 01:48 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    Dejte mi 20mld a s Alesem a sendvici to do pul roku mame hotovy… Ales v prdely, ja nekde s 20ti mld.
    17.1. 05:54 Bugsa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    To je ti podobný. 20mld až po předání díla!
    17.1. 07:30 Radovan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    Fungujícího díla, ne dema vyblitého Artificiální Imbecilitou.
    vencour avatar 18.1. 11:51 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    Pardon, AI používám a pozoruju že ho musím kontrolovat skoro slovo za slovem ... a proto o tom píšu o svých zkušenostech ... mimochodem code review se u důležitých věcí dělá, u ostatních zřejmě ne?
    Prý když se musí dělat code review během projektu tak se zjistí, že se mělo dělat od začátku.
    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    18.1. 13:38 Radovan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    Jo, pokud to kontroluješ a opravuješ slovo od slova, tak možná, viz:
    Google AI den po dni:

    --------------------------------------------------------------------------------

    "Most přes řeku snů" (A Bridge Across the River of Dreams) is a song by the Czech band KTO (Karel Gott Trio), released around 1973, featuring music by Zdeněk Marat and lyrics by Petr Třebický, and it's available on platforms like YouTube and Spotify.

    Interpretace: KTO (Karel Gott Trio).

    Hudba: Zdeněk Marat.

    Text: Petr Třebický.

    Vydáno: Původně kolem roku 1973.

    --------------------------------------------------------------------------------

    Interpret: KTO (Karel Zich Trio/Quartet).

    Skladatel/aranžér: Zdeněk Marat.

    --------------------------------------------------------------------------------

    Artist: KTO (Karel Gott, Helena Vondráčková, Jiří Korn, Jitka Zelenková).

    Key Collaborators: Petr Třebický, Zdeněk Marat, and a string orchestra.

    --------------------------------------------------------------------------------

    Interpret: KTO (Karel Gott Třetí)

    Spolupráce: Petr Třebický, Smyčcový orchestr, Zdeněk Marat

    --------------------------------------------------------------------------------

    Interpret: KTO (Karel & Tomáš Ondráčkovi)

    Zpěvák: Petr Třebický

    --------------------------------------------------------------------------------

    Interpret: KTO (Karel Gott Třetí Orchestr).

    Autoři: Petr Třebický (music/lyrics) a Smyčcový orchestr Zdeňka Marata (orchestral arrangement).

    --------------------------------------------------------------------------------

    kterou nazpívala česká skupina KTO (Karel, Tomáš, Ondřej, což byli bratři Šťastní)

    --------------------------------------------------------------------------------

    ... píseň skupiny KTO (Karel Zich a další), kterou nazpíval Karel Zich a která vyšla na albu "Country nálada 4" (vydáno 1973).

    --------------------------------------------------------------------------------

    Interpretace: KTO (Karel, Tomáš, Olda)

    --------------------------------------------------------------------------------
    9 kruhů pekla...

    Jestli to neznáš, je to instrumentálka od skupiny Kamarádi táborových ohňů, původně Bridge Over Troubled Water od Simona a Garfunkela, a kdyby tyhle žvásty viděl Matuška, který s nimi zpíval, nejspíš by se uchechtal k smrti :-D

    Mimochodem, právě jsi přesně popsal, čím se umělá imbecilita liší od lidské inteligence, přestože obě provádějí obdobnou kompilaci dříve získaných informací. Zpětnou vazbou a sebekontrolou. Což ale nic nemění na věci, že většina lidí je už dnes ještě blbější než úplně blbá AI.
    18.1. 15:18 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    Ale aká je rýchla a zhovorčivá, na všetko má odpoveď. A to ju činí mocným strategickým nástrojom v oklamaní nepriateľa.

    18.1. 16:04 Radovan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    Dřív byly tři druhy lži: drzá lež, diplomatická, a statistika. Dnes k nim přibyla odpověď AI :-D
    18.1. 16:51 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    pokud pouzivas brnenskou hantyrku ke komunikaci s AI tak ty vysledky nebudou skvele... zkus anglictinu, nauc se psat poradne prompty a pak ti ai bude davat kvalitni vystup... prosel jsem si tim, naucil jsem se psat prompty a dela to presne co chci...
    18.1. 17:25 ..
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    heh tady je to ale show of midwits :D prej nauc se psat prompty a von si tohle dovoli vyblejt na klavesnici, kdyz uz kalendar jasne ukazuje 2026 :D "uceni se psani promptu" byla vec naposled rok zpatky strejdo, podle toho co tu pisete, s tim tady neumite vubec nikdo, trotlove :D
    18.1. 19:43 Radovan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    Sis hodil sicnu na lopuchy, že negómáš hantec, cajzle?
    17.1. 12:32 staňura
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    Souhlas, na rozdíl od fetek je s tebou a Alešem aspoň sranda.
    17.1. 19:11 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NKÚ: Na digitalizaci 50 mld. nestačilo, pouze 18 procent služeb státu je online
    Jmenuji te projektovym manazerem az to dostaneme…

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.