Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
... na zastaralém XEmbed protokolu, je založena na moderním D-Busu ...čti: většina aplikací s tím nebude fungovat? btw, pokud jsem dobře hledal, první draft XEmbed je z roku 2000, první implementace D-Bus je z roku 2002, jedno je zastaralé, druhé moderní, hm ... nemělo tam být spíše "módní"?
Pro novou System Tray je starý a omezený XEmbed pouze jedním z podporovaných protokolůCo dodat, ze?
D-Bus neni modni, je to jedine univerzalni komunikacni rozhrani na kterem se shodlo Gnome s KDE, tudiz jedina moznost jak delat cross-desktop implementacejediná "cross desktop" možnost? - huh, že například tomu mojemu XFCE, co mám jako záložní na testovacím stroji pro KDE4, nikdo neřekl, že mi nemůže zobrazit v systrayi ikonku např. ktorrentu (z KDE3), protože se s ním nebaví přes D-Bus
vyvojari XEmbed neoznacili za "zastarale" to udelal pisatel zpravickyAaron J. Seigo said... ... the crap that is the current XEmbed based freedesktop.org systray spec ... jo, máš pravdu, "crap" se zrovna jako "zastaralé" nepřekládá, ale jsem líný teď hledat něco víc, myslímže to, co tím bylo míněno, je významově dostatečně blízko, abych mohl činit závěry, které jsem naznačil výše - takže ještě nějaký pokus dokázat, že za debila tady mám být já a ne ty (tedy krom toho, že se sám dobrovolně shazuju tím, že se s tebou takto bavím)?
jediná "cross desktop" možnost? - huh, že například tomu mojemu XFCE, co mám jako záložní na testovacím stroji pro KDE4, nikdo neřekl, že mi nemůže zobrazit v systrayi ikonku např. ktorrentu (z KDE3), protože se s ním nebaví přes D-BusVe chvili kdy se to dostane do freedesktop.org specifikaci (coz je vysoce pravdepodobne, jelikoz to pouziva D-Bus), tak to bude problem jenom a jenom XFCE.(a myslímže tebou zmíněné Gnome by to taky zvládlo, jen jsem líný ho kvůli tomuto experimentu instalovat :-p)
jediná "cross desktop" možnost? - huh, že například tomu mojemu XFCE, co mám jako záložní na testovacím stroji pro KDE4, nikdo neřekl, že mi nemůže zobrazit v systrayi ikonku např. ktorrentu (z KDE3), protože se s ním nebaví přes D-Bus(a myslímže tebou zmíněné Gnome by to taky zvládlo, jen jsem líný ho kvůli tomuto experimentu instalovat :-p)
No nevim, mozna jsem to spatne pochopil, ale me se tam Opera normalne v KDE4 zobrazuje a pochybuju, ze Opera pouziva dbus.
Naučte se číst :-Pviz
Jinak XEmbed sice není zas o tolik starší než D-Bus, ale to nic nemění na tom, že je zastaralý (pro použití na implementaci system tray určitě). Minimálně právě pro onu implementaci system tray je naprosto technicky nevhodný a je to prostě příšernost (podívejte se na technické detaily jak to funguje nebo si aspoň přečtete odkazovaný článek), je smutné že se to vůbec v minulosti uchytilo.jasně, nevadí, že to v několika současných desktopových prostředích bez problémů funguje, vizionářům kolem KDE4 se to nelíbí, a tak je to prostě úplně to nejhorší, co kdy mohlo být vymyšleno, a je nutné to ve zprávičce, která by měla být stručná, několikrát zopakovat ... nejsem vývojář a nemám zájem si číst specifikace, abych zjistil, zda je něco technicky vhodné či nikoliv - nicméně a priori mám prostě tendenci nevěřit někomu, kdo užívá Goebelsovské metody stokrát opakovaného, je-li toto v příkrém rozporu s dlouholetou uživatelskou zkušeností (opravdu mi, coby uživateli, system tray v KDE3 nebo třeba XFCE nepřijde nijak omezená - toužím tam pouze vidět ikony aplikací, které nechci mít jako samostatná okna, a ne aby mi system tray opékala topinky)
Tiskni
Sdílej: