Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Provozovat GNU/Linux pod Windows je zvrácenost. Pokud už někdo potřebuje spustit nedůvěryhodný proprietární software typu Windows, tak správný postup je přesně opačný: na fyzickém počítači mít GNU/Linux (případně jiný svobodný OS) a do VM zavřít proprietární software.
Provozovat GNU/Linux pod Windows je zvrácenost.Pokud to NENI v rozporu s licencemi je to cemu se rika SVOBODA, to o co prosazuje nadace Free Software. Neco si o tom precti.
Problém je v tom, že pokud ti pod tím běží proprietární OS, může ti tvoji svobodu sabotovat. Systém, který běží na HW má kontrolu nad softwarem, který běží ve virtuálních strojích. Ano, máš svobodu se střelit do nohy, klidně to tak můžeš dělat, ale není to dobrý nápad.
ale jinak je to UI docela nekonzistentni (v konfiguraci systemu se ted uz nevyzna snad nikdo, na vsechno jsou tri a vice ruznych rozhrani... a kazde vypada jinak)
Tohle není žádná novinka. Viz příloha.
A pro pobavení ještě jeden snímek pro pamětníky. Když se vás microsoftí fdisk zeptá, zda:
Chcete pokračovat ve formátování (A/N)?
tak ať vás ani nenapadne odpovídat A nebo N. Musíte odpovědět Y, jinak se nestane nic a nezobrazí se ani žádná chyba.
Přijde mi, že na posuvníku v Exploreru je myš, takže má jinou barvu.
Pro zajímavost:
Někde jsem našel nějaký test na téma práce s Windows a byla tam otázka (přesný text nevím):Jaký stav tlačítek okna nemůže nastat (právě 1 odpověď je správná): a) ┌──┐ ▚▞ ─── └──┘ ▞▚ b) ┌══╗ ▚▞ ─── └──╝ ▞▚ b) ┌──┐┌══╗ ▚▞ └──┘└──╝ ▞▚Možnost a) je maximalizované okno, b) je okno, které není maximalizované a zároveň není minimalizované, a c) je minimalizované okno, když neběží Explorer, který poskytuje taskbar.
Tiskni
Sdílej: