Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Dá, plánuji o tom napsat krátce v blogu, až mi skonči jísté ... období
Ve zkratce jde o to, že ulimit neumí limitovat unmapped paměť, ale cgroups to umí, takže řešením je zabalit "dd" (nebo jinou věc) do cgroupy a omezit paměť na pár MB. Bohužel nic elegantnějšího v rámci současného kernelu pravděpodobně možné není.
Zdravím jaderné znalce, můžete mi osvětlit, jaktože má plánovač cpu (takový) vliv na odezvu desktopu při sledování HD videa, které dekóduje grafická karta? A nebo si to programujou fanATIci, kteří jí ještě namají...
napr. maximalna latencia Wind River Linux (byvaly RTLinux Pro) je 48 nanosekund maximalna latencia Windows NT jadier (treda aj Windows, 2000, XP, Vista, 7 ) je 300 milisekund teda takmer 7 500x vysia a teda horsia.z pohladu riadneie v realnom caseAž na to, že v Linuxe (napr. posledné Ubuntu) mi vždy horšie prehráva HD videá, a vôbec kopíruje súbory na disku než na starom dobrom WinXP (cez DXVA). A aby to nebolo až také subjektívne, tak aj v tejto diskusii sa ľudia sťažujú na pomalé I/O operácie v Linuxe...
Jakmile ale přijde na grafické operace, windows hravě X porazí, je tam míň vrstev, je to celkově snazší. Pokud má rendering čehokoli vyšší FPS na Linuxu s Xorg než na Windows, velmi pravděpodobně je za tím chyba na straně Windows.+1
Tiskni
Sdílej: