V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
co jako zákazník můžu dělat s hardwaremPrave ses to dovedel, tak je jen na tobe jestli to koupis. Predpokladam, ze bude varovani na skatuli.
Pokud zákazník ví, do čeho jde, a nemění se pravidla hry zpětně, tak je to prostě vlastnost, nikoli chyba. Ale taky se mi to moc nelíbí.
+1
Kdo se do toho chce pustit, tak může začít na OpenCores.org. Pak tu jsou OpenPOWER a RISC-V (to asi doma vyrábět nebudete, ale je to cesta správným směrem). A např. komunita těžařů byla dostatečně velká na to, aby se pro ně začal vyrábět specifický ASIC hardware. Takže stejně by to mělo fungovat i pro jiné podobně velké skupiny zákazníků, které řeší jiné úlohy.
Nebo si jako myslis, ze v tech kartach za 50k+ je neco jinyho, nez v tech za +- 20k? Je to jen a pouze umely omezeni aby ti na tech "levnych" kartach nefungovaly ty "profesionalni" funkce.Demagogie, protoze to plati pro cast te karty, treba kapacita soucastek je pevna. Takze v dobach kdy slo neco zmenit treba rivatunerem ledacos neslo tim obejit osazene drazsi soucastky a jejich kapacity.
staci pouzivat ty stavajiciProc myslis, ze u kazde nove, vydavaji novy ovladac s pridanou podporou? Pochybuju ze znas vsechny ID a pravdepodobne tam pridavaji i jiny kod. Vsadil bych boty ze bys norozbehal novou kartu na soucasnem ovladaci ani do sve smrti :D
Tiskni
Sdílej: