Nadace Raspberry Pi vydala devětašedesáté číslo (pdf) anglicky psaného časopisu MagPi věnovanému Raspberry Pi a projektům postaveným na tomto jednodeskovém počítači a šesté číslo (pdf) časopisu pro kutily HackSpace věnovanému navíc 3D tisku, pájení, řezání nebo i elektronice a IoT.
Byl zveřejněn seznam 44 osob přijatých do programu Outreachy od 14. května do 14. srpna 2018. Cílem programu Outreachy je přitáhnout do světa svobodného a otevřeného softwaru lidi ze skupin, jež jsou ve světě svobodného a otevřeného softwaru málo zastoupeny.
Glen MacArthur vydal verzi 2018.4.2 na Debianu založené linuxové distribuce optimalizované pro tvůrce audio a video obsahu AV Linux (Wikipedie). Podrobnosti v oznámení o vydání a v stotřicetistránkovém manuálu (pdf).
Byla vydána nová stabilní verze 1.15 (1.15.1147.36) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Z novinek lze zdůraznit možnost nastavení vlastního pozadí okna, přístup k záložkám z hlavního menu, lepší ovládatelnost v režimu celé obrazovky nebo vyřešení problémů se zvukem v HTML5. Nejnovější Vivaldi je postaveno na Chromiu 65.0.3325.183.
Node.js Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 10.0.0 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). Verze 10 se v říjnu stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2021.
Neal Cardwell ze společnosti Google oznámil zveřejnění verze 2.0 nástroje pro testování síťového stacku packetdrill. Jde o souhrnné vydání změn z interního vývoje od roku 2013.
Microsoft na svém blogu oznámil, že správce knihoven pro C++ Vcpkg (VC++ Packaging Tool) lze nově používat také na Linuxu a macOS. Aktuálně je pro Linux k dispozici více než 350 knihoven [reddit].
Byly zveřejněny exploity na Nintendo Switch a platformu Tegra X1: Fusée Gelée a ShofEL2. Jejich zneužití nelze zabránit softwarovou aktualizací. Na druhou stranu exploity umožní na Nintendo Switch snadno a rychle nainstalovat Linux, viz. ukázka na YouTube. Jenom je potřeba sáhnout na hardware.
Byla vydána verze 2.12.0 QEMU (Wikipedie). Přispělo 204 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn. Řešeny jsou také bezpečnostní chyby Meltdown a Spectre.
Google zveřejnil seznam 1 264 studentů přijatých do letošního Google Summer of Code. Přehled projektů, studentů, 212 organizací a mentorů je k dispozici na stránkách GSoC.
MojeFedora.cz informuje, že společnost Nylas oznámila vydání verze 2.0 poštovního klienta Nylas Mail (původně Nylas N1), která již plně podporuje Linux. Obchodní model společnosti je tzv. open core. Samotný klient je open source, ale uživatel si musí připlatit za některé pokročilé funkce. V základu se lze připojit k GMailu nebo libovolnému účtu přes IMAP. Podpora Exchange je pouze v placené verzi. Klient je napsaný nad Electronem.
Tiskni
Sdílej:
To vypovida o tom, ze je asi bezpecny, resp. ze ma nejake featury, ktere bezpecnost zvysuji, ale nerika to nic o tom, ze by to bylo bezpecnejsi, nez treba RC.Tohle naštěstí neplatí. Je diametrální rozdíl mezi garancí, že něco nemůže být zneužito a negarancí zneužití. Cypht garantuje díky mnohým architektonickým, programátorským atd. rozhodnutím vysokou bezpečnost. RC nic takového nedělá (a ani nemůže, protože není od začátku navržený na bezpečné zacházení s daty).
ale nechce se mi verit, ze by to RC neumel, mrknu se.Vždyť jsem odkázal i přímo na GitHub issue, kde to je zmíněné (od roku 2006!). Mimochodem tohle neumí ani ten Thunderbird - ten sice umí více účtů, ale jsou tupě nasázené za sebou a nejsou vůbec propojené ani nic podobného (výjimkou je výběr účtu, ze kterého chci poslat novou zprávu). Tomu rozhodně neříkám dostačující podpora více účtů. Vskutku jsem neslyšel o žádném emailovém klientovi, který by to uměl tak jako Cypht (a to jsem měl tu čest déle než jeden rok dělat maintainera muttu jakožto vysoce konfigurovatelného emailového klienta). Nakonec děkuji za to osvětlení proč se Cypht nelíbí. Souhlasím, že podobnost s TB či RC je téměř nulová, takže pokud se bez ní někdo neobejde, pak pro něho Cypht není vhodná volba.
celou dobu sebou raději všude tahám NB (koupil jsem si malej) + Thunderbird.Já budu rozjíždět právě Cypht jakmile se podaří pohnout s batch modulem. Nyní to řeším přesně tak jak píšeš - Thunderbird na NB. Tahle kombinace má však také mouchy - např. protože su většinu času v zahraničí v různých zemích a emailové účty mám také v různých zemích a emailoví provideři/firmy mají většinou zakázané využívání jejich lokálních SMTP z cizí země (a jiné než lokální SMTP, tedy nějaké v cizí zemi, neposkytují). Tedy musím vždy v dané zemi mít někde server, přes VPN či SOCKS se připojit a poté teprve používat Thunderbird. Cypht by odstranil tu nutnost VPN, SOCKS a Thunderbird, ale stejně bych ho musel mít na více serverech v různých zemích (což mi však již tak nevadí - sdílení konfigurace je s Cypht docela hračka).