Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Oficiální Raspberry Pi klávesnice a myš byly představeny v březnovém vydání časopisu MagPi. Dnes byl oznámen jejich prodej.
Tiskni
Sdílej:
K tomu pridaj nasadzovací display a máš dokonalý laptop na cestovanie.Na /r/cyberDeck to lidi občas staví s virtuálními brýlemi. Viz třeba My third Cyberdeck -- Shiawase Cyber-6 nebo Second build with HMD...my 'Craftwerk-1'. A to co si postavil Palmer Luckey taky stojí za zmínku: http://palmerluckey.com/oculus-goblack-how-to-make-your-oculus-go-better/:
Keyboard for Mobile Computing: One of the most exciting things about Oculus Go, in my opinion, is Virtual Desktop support! It allows me to have a full Windows setup almost anywhere I go, complete with giant monitor. I built myself a custom PC inside one of my favorite mechanical keyboards, a dampened Happy Hacking Keyboard Professional Type 2 S with blank PFU keycaps (no need for labels you can’t see in VR anyway!) I might do a writeup on this at some point, having a full size keyboard+Windows+GoBlack is so much better than any laptop could ever be!
Úzký Enter, úzký levý Shift
Prostě v zásadě korektní rozložení alfanumerické sekce podle ISO/IEC 9995.
nízké šipky
Asi nejsnesitelnější způsob, jak dostat šipky v obráceném „T“ do klávesnice těchto rozměrů a s takovým rozložením.
Genius i200 stále nemá konkurenci.
Konkurenci v čem?
Vždyť je to naprosto průměrná levná sračka. Ano, i200 jsem měl, používal, někomu věnoval,…
Můj problém s datahandem je ten, že spoléhá na laterální pohyby článků prstů, což tak nějak neodpovídá tomu, jak fungují ruce.Osobně jsem to nezkoušel, ale lidi si to pochvalují a platí za staré datahandy částky v řádu jednotek tisíc dolarů, protože se jich nechtějí vzdát.
Mezitím…Cool.
Na to jsem v podstatě reagoval před pár lety, tak se nebudu opakovat.
Ono by něco jako datahand bylo vlastně fajn, kdyby se právě odboural ten předpoklad provádění laterálních pohybů prsty. Dostaneš tím něco jako pozdější fáze vývoje tohoto zařízení (Azeron). To se ti možná bude líbit.
Ale chce to vymyslet použitelnou vstupní metodu: v podstatě to může fungovat prostě jako „40%“ klávesnice – místo přesunu prstu mezi řádky pohyb dopředu/dolů/dozadu a přepínání režimů třeba palci.
Ono by něco jako datahand bylo vlastně fajn, kdyby se právě odboural ten předpoklad provádění laterálních pohybů prsty. Dostaneš tím něco jako pozdější fáze vývoje tohoto zařízení (Azeron). To se ti možná bude líbit.Jo, to vypadá fajn. Ty tlačítka jsou stejná, jen chybí ty postranní. Asi to časem zkusím postavit a uvidím jestli je to takový problém, tohle vypadá jako fajn fallback.
uvidím jestli je to takový problém
K tomuhle přístupu jsem skeptický. Když je to nepříjemné/neobratné zpočátku, nevíš, zda je to problém, nebo nezvyk. Když je to nepříjemné později, je pravděpodobné, že ostatní možné zdroje nepohodlí vyloučíš až ve chvíli, kdy již došlo k poškození.
Vždyť je to naprosto průměrná levná sračka.No právě. Naprosto průměrná, bez dementních módních výstřelků, se všemi klávesami dostatečně velkými. A šipky používám neustále, takže musí být minimálně takové, jako měl Psion Revo! Na normální používání mám i220, ale do batohu se nevejde
Môžeš navrhnúť klávesnicu s dotykovou plochou a dynamickým rozložením kláves.