Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Naco trocharit? Preco nie rovno 128b? :-D
A proč né linuxový noťas? S decentní výbavou. - Nemusím mít nějaký ultimátní výkon. A třeba i nějakým příjmeným dizajnem? (Černý s nějakou bílou a žlutou linkou a logem tučnáka! :oD ) Spolehlivý HW se "zárukou" maximální podpory ovladačů. Žádná laborka pro laiky a my znalejší bychom se taky vyblbli. To by se mi líbilo. - Jen tak.
chacha :D uz vidim to dilema pri vyberu graficke karty... jeden tabor bude tahnout Intel, druhy NVIDIA a hrstka pomatencu bude pro ATI / VIA. Argumentace prvnich proti druhym bude, ze Intel je preci opensource a funguje. druzi reknou, ze intel je vykonove ubohy a jedine nvidia je rozumna grafika. na oplatku prvni reknou, ze nvidia je zly binarni blob, a ze stejne zadne poradne hry na linuxu neexistuji, takze popravka po nvidii je zbytecna :D :D no a treti jsou mrtvi predem, protoze ten hardware, ackoli na windows jede dobre (ATI), tak pod linuxem prakticky nefunguje (vzdy je s necim zasadni problem), i pres kecy jejich zastancu
Jak ubohé.
K čemu je mi nějaký 3D pro Oracle Database? Na akceleraci SQL*Plus?
ono mit oracle na stroji za 300 usd, supportovanym bandou nadsenych amateru je jeste vetsi kravina
jo? a podle jake logiky? existuji pro ni prece velice kvalitni drivery Noveau, ktere jsou open, ne? ;o)))) A procesory x86 jsou přeci taky closed, ne? Pokud bychom řekli, že NVIDIA je diskvalifikována, jelikož Intel je open, tak kdybychom našli procesor, který je open, museli bychom ho použít místo x86, ne? ;o)))
Tiskni
Sdílej: